Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Silnik elektryczny 3kW - czy coś jeszcze z niego będzie ? (silnik do kompresora.

15 Lis 2018 19:26 249 4
  • Poziom 18  
    Witam, mam silnik do kompresora 3kW. Odkąd go mam to strasznie głośno pracował (szumił) i to w taki sposób, że normalnie nie było można przy nim rozmawiać więc go rozebrałem bo pewny byłem, że łożyska się zużyły i moim oczom ukazał się taki widok jak i zapach spalenizny choć silnik działa "normalnie". Jest sens to naprawiać? Wszędzie pełno rdzy, łożyska mają luz. Co o tym Sadzicie?Co trzeba zrobić żeby mnie na koszty nie naciągnęli ;)
    ps. nie wiem czy to jest oryginalny silnik bo trzeba czekać około 10 min żeby się "napełnił" mogę podesłać model kompresora w razie potrzeby.

Silnik elektryczny 3kW - czy coś jeszcze z niego będzie ? (silnik do kompresora. Silnik elektryczny 3kW - czy coś jeszcze z niego będzie ? (silnik do kompresora.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Proponuję rozłożyć, Wyczyścić (uwaga na izolację uzwojeń), zmierzyć rezystancję izolacji - jeśli pomiary wyjdą pomyślnie wymienić łożyska, poskładać i cieszyć się silnikiem. Uzwojenia wyglądają na przypruszone rdzą a nie spalone.
  • Poziom 18  
    Dobrze to w takim przypadku sam postaram się go wyczyścić i łożyska zmienić. Jak najbezpieczniej go wyczyścić aby nie uszkodzić izolacji uzwojeń co użyć ? Bo tak naprawdę nigdy czegoś takiego nie czyściłem.
  • Poziom 18  
    Okey widzę, że szybko i na temat ;) zamykam i dziękuję.