Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepalajace się moduły płyt indukcyjnych

Alek191 15 Lis 2018 21:15 393 2
  • #1 15 Lis 2018 21:15
    Alek191
    Poziom 3  

Witam,
    Mam problem z płytą, w sumie już z płytami indukcyjnymi. Zacznę od początku.
    Mieszkanie przeszło remont. Została pociągnięta siła do kuchni. Zamontowałem nową płytę. Producent dopuszczał podłączenie na 230 z 2 faz. Kuchenka działała prawidłowo ok 2 miesiące. Po czym spalił się moduł. Przyjechał serwisant, wymienił moduł ale kuchenka go nie widziała. Zabrał płytę i po dwóch tygodniach przywiózł z nowym sterownikiem i nowym modułem. Ponoć w serwisie działała prawidłowo. Po zamontowaniu u mnie po 1 minucie próby spalił się nowy moduł. Czekam na drugą już wymianę przez serwis. W międzyczasie kolega przywiózł mi płytę AEG ze "złomiku". Nie było wiadomo czy działa. Podłączyłem, garnek na duży palnik, działa. Dwa dodatkowe na małe palniki i działa. 30 sekund. Jeb. Błąd e5. I działa już tylko jeden moduł.
    Serwisant mówił, że mierzył instalację i jest ok. Ale ja osobiście nie widziałem żeby mierzył.
    Pytanie brzmi: czy instalacja może palić moduły? Jak to sprawdzić? Do kogo się zgłosić? Boimy się z żoną, że jak przyjedzie kolejny raz serwisant będzie to samo. Mamy już dość życia na 2 palnikach. Żona już miała dość serwisu whirlpoola na tyle, że chciała kupić nową płytę. I też bym to zrobił, gdyby nie obawa, że będzie znów to samo.

0 2
  • #2 15 Lis 2018 22:18
    karol5608
    Poziom 28  

A ja bym mimo wszystko przyjrzał się temu kablowi siłowemu, zwłaszcza żyle N czy nie jest słabo dokręcona.

1
  • #3 15 Lis 2018 23:37
    Alek191
    Poziom 3  

A np mostek który jest na zyle N jeśli jest słaby (bo wykonany z jakiejś blachy a dla odmiany w AEG był miedziany) może mieć na coś wpływ?

1