Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel COrsa D 1,4 Złe wyświetlanie średniego spalania z komputera pokładowego

tkdiablo 15 Nov 2018 21:24 2460 4
 • #1
  tkdiablo
  Level 10  
  Witam
  Posiadam Opla Corsę D 2010 silnik 1,4. Mam w nim komputer pokładowy z większym wyświetlaczem. Problem jest taki, że pewnego dnia w czasie jazdy w miejscu gdzie pokazywał średnie spalanie na 100km nagle pokazało się 0.0. Normalnie uszczęśliwił by mnie fakt, że samochód jedzie na powietrze ale sami rozumiecie. Kiedy wejdę w szczegóły nadal pamięta przejechaną ilość km oraz ilość spalonych litrów (nie ma to nic wspólnego z ogólnym licznikiem przejechanych km). Na tej podstawie powinien policzyć średnie spalanie ale jakoś nie może. Po dwóch dniach zamiast 0.0 pokazało się 0.1. Wszystkie inne opcje takie jak chwilowe zużycie itp. pokazuje prawidłowo. Miał ktoś może coś podobnego albo przychodzi mu do głowy co może być tego przyczyną?
 • #2
  4495redberet
  Level 27  
  Z tymi elektronicznymi "zabawkami" to tak nieraz jest,że coś odwali i doopa. Pewnie na takie coś dobry jest reset czyli odpięcie akumulatora na parę minut jeśli oczywiście można tak robić,ale myślę że w corsie nie trzeba podtrzymania do np wymiany akumulatora.
 • #4
  tkdiablo
  Level 10  
  tzok wrote:
  Ile km temu ostatnio zerowałeś trip-komputer? Spróbuj wyzerować przebieg "dzienny" (TRIP) i zobacz czy się "naprawiło".


  Chciałem się dopytać czy chodzi o wyzerowanie "dzienne" przy głównym liczniku przejechanych kilometrów czy te BC1 na wyświetlaczu na podstawie którego jest to obliczane? Na tym BC1 mam ponad 25tys. km ale wcześniej było dużo więcej i liczył poprawnie.