Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Amica EBN6521AA - Nie grzeje

15 Lis 2018 21:34 396 5
  • Poziom 2  
    Dziewczyna nagrzała piekarnik na pizze, chce wkładać pizze i okazuje się, że jednak nie na grzała...

Nie grzeje ani grill, ani grzałki górna i dolna, ani termoobieg - światełko w środku oraz wentylator również nie działają. Podejrzewałem więc, że to kwestia termostatu - Pani na infolinii serwisu amica też tak podejrzewała. Zakupiłem, wymieniłem. Niestety nie przyniosło to rezultatu.

Dalej nie grzeje. Co to więc takiego może być jak to sprawdzić ? Zamówienie serwisu ponad 200 zł więc chciałbym to spróbować naprawić sam, prośba o informacje.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Może przełącznik funkcji się skończył.
  • Poziom 28  
    Jak nic nie działa to może prądu brakło?
  • Poziom 2  
    Zegary i kontrolki i lampki oraz timer działają , jak sprawdzić czy jest wadliwy ten przełącznik funkcji ?
  • Poziom 23  
    Nie jestem fachowcem, opieram się tylko na własnym doświadczeniu. U mnie np. przy uszkodzonym przełączniku, po wybraniu przełącznikiem funkcji grzania, zapalała się od razu kontrolka od pracy grzałek, pomimo, że grzałki nie grzały a termostat był skręcony na "0". Podczas kręcenia pokrętłem od regulacji temperatury słychać było cykanie termostatu, ale kontrolka grzałek ciągle świeciła. Może to Cię jakoś naprowadzi, w ostateczności można dobrać się do przełącznika i dokonać oględzin, uszkodzenia raczej zawsze są widoczne.
  • Poziom 2  
    Dziś po pracy rozbiorę piekarnik ponownie, zrobię zdjęcia i wrzucę tutaj może coś wam się rzuci w oczy ale zapewne to chodzi o ten przełącznik