Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PACHMET G600 Mikroskop z LCD 4,3" - made in china - Test / Recenzja / Opis

CMS 18 Cze 2019 13:05 6507 64
    tplewa
    Poziom 38  
    Darek.S napisał:

Ale mikroskopem stereoskopwym zdjęcia nie zrobię a przystawka kosztuje krocie zatem

Są na Ali kamerki na okular w całkiem rozsądnych cenach i powinny do tej delty optical pasować...

Ja do swojej głowicy stereoskopowej (trzy okularowa) dorobiłem sobie na drukarce 3d redukcje pod aparat fotograficzny, ale w sumie średnio to wygodne... używam jedynie jak potrzebuję fotek w bardzo dobrej jakości...

Natomiast tego z tematu głownie używam też do fotek czy inspekcji po lutowaniu itd.
  • PCBway
    Darek.S
    Poziom 31  
    tplewa napisał:

Natomiast tego z tematu głownie używam też do fotek czy inspekcji po lutowaniu itd.

i dokładnie taki zamysł przyświecał mi przy zakupie. tylko niezbyt fortunnie wziałem ze złym statywem. Ale jak już napisałem mądry polak po szkodzie. taki mi polecono to taki zamówiłem...
  • PCBway
    tplewa
    Poziom 38  
    Darek.S napisał:
    tplewa napisał:

i dokładnie taki zamysł przyświecał mi przy zakupie. tylko niezbyt fortunnie wziałem ze złym statywem. Ale jak już napisałem mądry polak po szkodzie. taki mi polecono to taki zamówiłem...

Powiedzmy sobie tak ja też kupiłem ten z przyssawką bo ten z regulacją wydawał mi się trochę mały i może być problem z większymi PCB. W sumie jak wspomniałem w tym poście tego tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17624283#17624283

używam takiego statywu od czujnika zegarowego, pomysł podpatrzony gdzieś na YT i sprawdza się to dobrze...

Natomiast mikroskop kupiłem bardziej z ciekawości, ot cena nie wielka więc można było zaryzykować. Co nie zmienia faktu że dalej wolę jednak stereoskopowy, nawet taka delta optical (oglądałem ją kiedyś w sklepie) jak masz to nie ma co porównywać - a można te mikroskopy jak się poszuka kupić w rozsądnej cenie... Ot po prostu jak ktoś nie zobaczy to nie uwierzy jaki to jest komfort lutowania i że mimo ceny warto zainwestować...
    Darek.S
    Poziom 31  
    tplewa napisał:

Są na Ali kamerki na okular w całkiem rozsądnych cenach i powinny do tej delty optical pasować...

Dzięki, rozważę ale skoro już mam ten z tematu i robi dobre zdjęcia pod warunkiem właściwego ustawienia ( odległość ) to czy jest sens dodatkowej inwestycji? Bo do lutowania G600 używał nie będę a dlaczego to już zostało wyjaśnione...
    mrozilla
    Poziom 17  
    Mam problem z zapisem na karcie pamięci. Bardzo często przy zapisie zdjęcia się zawiesza na czarnym ekranie (dioda świeci) i już się nie włącza, trzeba restartować. Czasami podczas nagrywania nagle zawiesza się i tak samo tylko restart. Po zawieszeniu przy zapisie pliku gdy chce się wejść w "galerię" również się zawiesza, tylko restart. Pomaga format, ale to nie rozwiązuje problemu. Próbowałem na 3 różnych kartach 2GB. Zauważyłem, że dużo częściej zawiesza się przy sformatowaniu karty w urządzeniu (FAT), gdy zrobi się to z poziomu PC na FAT32 zawiesza się rzadziej ale i tak często, nie da się normalnie korzystać. Bez kart wszystko działa w 100% dobrze, nawet gdy jest włożona karta działa dobrze do czasu gdy chce się zapisać coś na niej. Formowałem z ustawieniem różnego rozmiaru alokacji i wydaje mi się, że im większy rozmiar tym rzadsze zawieszanie (ale i tak często).
    Rozebrałem urządzeni aby spojrzeć czy nic nie budzi zastrzeżeń ale wszystko wygląda bardzo ładnie. Wersja firmware to 1.3.0.
    Czy da się coś z tym zrobić aby dało się normalnie korzystać? Kartę sprawdzałem testem na szybkość i minimum to 11MB zapis i 30MB odczyt więc powinna być wystarczająca na tak "stary rejestrator" (ma takie samo menu jak kamerki samochodowe sprzed dobrych kilku lat) tym bardziej, że na 3 różnych kartach (o tej samej pojemności) występują takie same problemy.

Dodam, że przy ustawieniu rozdzielczości zdjęć na 1.3 lub filmu na VGA zawieszanie się chyba w ogóle nie występuje.