Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Napęd Beninca Bull5 i fotokomórki pupila

Koperek79 16 Nov 2018 10:35 4926 3
 • #1
  Koperek79
  Level 11  
  Witajcie.
  Ostatnio zamontowałem napęd do bramy Beninca Bull5 oraz fotokomórki pupila, tak jak na załączonym obrazku.
  Napęd Beninca Bull5 i fotokomórki pupila

  Brama gdy jest w ruchu w momencie pojawienia się przeszkody pomiędzy fotokomórkami zatrzymuje się a gdy przeszkody już nie ma, zamyka się, niezależnie czy była w fazie otwierania czy zamykania. Wydaje mi się że powinna się otwierać a w każdym bądź razie taki efekt chcę osiągnąć.
  Czy to kwestia zwarcia jakichś zacisków, czy złego podłączenia fotokomórki, czy też trzeba coś przestawić w przełącznikach DIP.
  Druga sprawa jest taka, że chciałbym żeby brama w momencie kiedy jest otwarta, jeżeli nie ma przeszkody pomiędzy fotokomórkami zamknęła się po jakichś 30 sek. Czy elektronika CORE to umożliwia?
  Z góry dziękuję za każdą pomoc.
 • #3
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Quote:
  zamyka się, niezależnie czy była w fazie otwierania czy zamykania

  Wydaje mi się że masz odwrotnie podłączony silnik. Zamień miejscami zewnętrzne kabelki zasilające silnik (prawdopodobnie trzeba też zamienić kabelki krańcówek - czyli zamienić kabelki SWO z SWC). W/w DIP3 uaktywnia lub dezaktywuje tylko funkcję działania fotek na otwieraniu.
  Quote:
  zamknęła się po jakichś 30 sek

  Tak. Kręciołkiem TCA. Kręcisz w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Po ruszeniu z pozycji maksymalnie w prawo (czyli automacie wyłączonym) powinna zapalić się dioda DL2. Zakres regulacji to od 3s do 180s, czyli twoje 30 s to jakieś 5/6 obrotu w lewo.
  PS - jeśli mam rację z odwrotnym podpięciem silnika, to na razie bez korekty podłączeń dostaniesz automatyczne otwieranie...
 • #4
  Koperek79
  Level 11  
  Dziękuję.
  Wszystko działa!
  Jesteście nieocenieni.