Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C5 2006 2.0 HDI - Brak komunikacji ze ster. domieszkiwana dodatku paliwa

matthiasgor 16 Nov 2018 12:36 1794 6
    matthiasgor
    Level 9  
    Witam,
    czy może ktoś dysponuje schematem elektryki ww. Citroena?
    Mam problem z komunikacją z konkretnym sterownikiem. Tymczasowo pomoga psikniecie kontaktem po canie.

Dziś przysiadlem iż komunikacja wraca po poruszaniu wiązką do komputera.

Może ktoś z Was dysponuje schematem lub wie, która z 3 kostek ma przewody odpowiadające za komunikację z tym sterownikiem?

Podejrzewam niestyk na pinie.

Maciej
    misiek-888
    Level 36  
    JAki sterownik silnika???
    matthiasgor
    Level 9  
    Zapomniałem dopisać. Siemens.
    kowal162
    Level 16  
    Sprawdź bezpieczniki w Sid 803 jest dodatkowy kalkulator dodatku u mnie w 407 sw są bezpieczniki w bagażniku bodajże F4 15a .
    piotrekwoj1
    Level 39  
    kowal162 wrote:
    Sprawdź bezpieczniki w Sid 803 jest dodatkowy kalkulator dodatku u mnie w 407 sw są bezpieczniki w bagażniku bodajże F4 15a .

Czytałeś co autor napisał?
    Komunikacja wraca po ruszeniu wiązką więc jakie bezpieczniki radzisz mu sprawdzać.
    kowal162
    Level 16  
    Ale tam są 2 kalkulatory dodatku. Jeden główny osobny pod kierownicą a drugi jest w mpc Simensa . W wtyczce spróbuj dogiac piny. ECU czasem nie było zalane przy myciu silnika? W ECU jest podgląd parametrów FAP ale obsługa systemu to kalkulator dodatku pod kierownicą.
    matthiasgor
    Level 9  
    Już starałem dogiac piny - z kontaktem pomogło na pół roku. Teraz mam ochotę rozebrać wtyczkę do ECU, ale chciałbym wiedzieć którą, aby uniknąć rozbieranis trzech.