Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Beretta Mynute s 24 CAI - demontaż programatora

bazant52 16 Nov 2018 15:12 312 5
    bazant52
    Level 8  
    Witam. Posiadam wyżej wymieniony piec. Zamówiłem do niego regulator bezprzewodowy Beretta 7d. Wczoraj zamontował go instalator Beretty, niestety okazało się że regulator/programator jest uszkodzony. Zdemontowałem więc go i odsyłam do Sprzedawcy. Niestety po demontażu programatora, mam ciepłą wodę w kranie, ale nie mogę uruchomić ogrzewania. Instalator przez telefon powiedział że muszę zrobić "zworkę" , mostek aby działało centralne. Niestety sam ze względu na natłok pracy nie może do mnie przyjechać. Jest ktoś w stanie mi pomóc? Zrobiło się zimno i bez ogrzewania jest niewesoło... Dziękuję
    Jarek.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    sp3ots
    Level 37  
    Sterownik bezprzewodowy to dwa urządzenia, nadajnik i odbiornik.

Odbiornik podłączony jest przewodem do kotła.

Czy wysłałeś oba urządzenia do sprzedawcy ?
    Jeśli tak to musiałeś odłączyć przewody między odbiornikiem, a kotłem.
    W miejsce tych przewodów trzeba podłączyć zworkę.
    bazant52
    Level 8  
    Witam. Tak, odbiornik odłączyłem, spakowałem i w poniedziałek wysyłam do Sprzedawcy. Jak zrobić zworkę wiem, bardziej chciałbym się dowiedzieć pomiędzy którymi przewodami mam zrobić zworkę. Nie chciałbym zrobić zwarcia. Za jakaś godzinę będę w domu to mogę ewentualnie zrobić zdjęcie.Pozdrawiam
  • Helpful post
    sp3ots
    Level 37  
    Nadal nie rozumiesz, przewody z odbiornika idą w to miejsce gdzie przedtem była zworka, OK ?

Opisz co się działo jak miałeś podłączony sterownik bezprzewodowy, może był źle podłączony. Nie znam tego sterownika, ale zazwyczaj sterownik ( odbiornik ) ma dwie możliwości podłączenia kotła, tzw. styki NO i NC. trzeba odpowiednio je podłączyć.
    bazant52
    Level 8  
    Sterownik ma częściowo uszkodzony wyświetlacz. Niedługo będę w domu to wrzucę zdjęcie instalacji.
    bazant52
    Level 8  
    Witam. Pomógł telefonicznie Technik Beretty, należało zmostkować dwa czarne przewody. Temat do zamknięcia. Dziękuję za pomoc.