Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Terminal Dell Wyse DX0Q - Legalnośc licencji Windows 8 komputer używany

16 Lis 2018 20:42 162 3
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich!

Czy Windows 8 zakupiony ze sprzętem używanym, na którym jest naklejka Windows 8 i klucz na płycie głównej może być przeze mnie legalnie używany?

Zakupiłem komputer od firmy zajmującej się sprzętem poleasingowym, na fakturze którą wystawił mi sprzedawca widnieje informacja o zakupionym sprzęcie, marka i model urządzenia, ale nie ma informacji o systemie Windows. Czy jeśli użyję klucza z płyty głównej urządzenia do instalacji systemu (lub zostanie on automatycznie zaciągnięty przez instalację) to będzie to legalny system w kwestii prawa?

Używam obecnie ubuntu 16.04lts desktop, i zwróciłem uwagę na naklejkę na obudowie urządzenia, sprawdziłem czy na płycie jest zapisany klucz Windows i okazuje się że jest, nie ukrywam że wolał bym Windows do codziennego użytkowania internetów :) Czy mogę użyć legalnie zapisanego na płycie głównej urządzenia klucza? Prosił bym o odpowiedzi podparte najlepiej zapisem licencji lub prawa. Czytałem zapisy licencji Windows ale niestety chyba bez zrozumienia bo nie znalazłem jasnej odpowiedzi na tego typu sytuację.

System który widnieje na stronie dell do tych urządzeń to jak udało mi się znaleźć "Windows Embedded 8 Standard"

Z góry dziękuję za pomoc.

• Poziom 38  
    Pytasz się, czy możesz używać laptopa, którego kupiłeś z zainstalowanym win 8?
    Czy chcesz ten klucz przenieść na inny komputer?
  • Poziom 11  
    Co prawda to terminal, ale tak, kupiłem teoretycznie tylko urządzenie, nigdzie nie było mowy o systemie, a w urządzeniu jest klucz do systemu Windows Embedded 8 Standard i nie wiem czy mogę go sobie zainstalować legalnie. Czy jeśli kupiłem odnawiany to muszę mieć na fakturze taką informację? Niestety nigdzie nie ma informacji czy to OEM, czy inna licencja, jest tylko naklejka Windows 8 na obudowie (taka mała w kształcie rąbu) i klucz na płycie urządzenia (w UEFI czy biosie).

Chciałbym używać tego systemu tylko do użytku domowego, jakichś prostych gier przez przeglądarkę (młodszy brat), nie chce przenosić licencji na inne urządzenie, tylko korzystać w obrębie tego na którym jest naklejka.
  • Pomocny post

Poziom 38  
    To nie widzę problemu ;)
    Jesteś bardzo uczciwy.
    Skoro Windows już był to nie ma się czym martwić, szczególnie, że przypisał się do płyty. Nie rozpowszechniasz go przecież.