Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Helios ELS VN 35/60 - czy istnieje możliwość wyłączenia biegu 1?

16 Lis 2018 23:04 609 2
  • Poziom 2  
    Witam,

W nowym mieszkaniu, w łazience mam zamontowany wentylator Helios ELS VN 35/60, Wentylator działa na biegu "1" 24h na dobę. Bieg "2" włącza się włącznikiem (niepołączone z włacznikiem światła, światło zapala się innym włącznikiem). Zaczyna przeszkadzać mi brak możliwości całkowitego wyłączenia. Ciagły szum pracy na biegu "1" jest dość uciążliwy. Poniżej schemat z instrukcji wentylatora, natomiast oryginalne podłączenie (zrobione przez dewelopera)wygląda jak na zdjęciu, czy oznacza to że jeżeli wyjmę mostek pomiędzy "1" a "L", wyłącze wentylator i będzie chodził tylko podczas włączenia włacznikiem, na biegu "2"? Nie rozumiem również adnotacji o napięciu powrotnym , oznacza to że nie mogę usunąć mostka między "1" a "L" ?

Proszę o radę

Pozdrawiam
    Wojtek
  • Poziom 43  
    zapek3 napisał:
    Nie rozumiem również adnotacji o napięciu powrotnym

Jest to ostrzeżenie, oznacza że jeśli załączysz napięcie na styk "2" to automatycznie na "1" pojawi się również napięcie.
    Schemat podłączenia przedstawia dwa włączniki I i II bieg, oznacza to że możesz oba rozłączyć/wyłączyć. Jak zdemontujesz ten mostek, to tak jakbyś wyłączył włącznik I biegu.
    Możesz usunąć mostek.
  • Poziom 2  
    Dzieki, pozdrawiam