Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 65pus7303 ustawienia obrazu

16 Lis 2018 23:57 1821 8
  • Poziom 2  
    Witam. Mam prośbę czy ktoś może mi podać ustawienia obrazu dla owego tv. Szukałem na różnych forach ,ale nie znalazłem nic ciekawego. Mam nadzieję że tu znajdzie się ktoś z wiedzą o tym tv.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Parametry obrazu ustawia się pod swój gust samemu. Komuś podoba się więcej koloru, innemu mniej itd. Nie ma na to recepty dla wszystkich.
    Jednemu podoba się córka drugiemu teściowa a trzeciemu obie.
  • Poziom 6  
    Poszukaj na yt tam jest sporo filmików z kalibracja różnych tv
  • Poziom 2  
    Witam. Chodzi mi o opcje które byloby warto wyłączyć, a które zostawić w tym modelu (ulepszacze itp. )Kolorystyke kontrast sam pod siebie ustawilem.
  • Poziom 37  
    maniek998straz napisał:
    Poszukaj na yt tam jest sporo filmików z kalibracja różnych tv

Kolega poprosił mnie o skalibrowanie obrazu w nowym tv, bo mu fabryczne ustawienia nie odpowiadały Poszperałem po sieci i znalazłem całkiem świeżutkie parametry dla tego właśnie modelu (ponoć na podstawie pomiarów profesjonalnym sprzętem). Zawsze robię to "na oko", ale z ciekawości postanowiłem sprawdzić, czy taka "profesjonalna" kalibracja zda egzamin. Wprowadzanie wszystkich parametrów zajęło mi chyba pól godziny. Efekt? Beznadziejny! Brak czerni i kontrastu, kolory nienaturalne.
    Zrobiłem ustawienia fabryczne i w ciągu kilkunastu minut ustawiłem obraz wg własnego gustu. Kolega był bardzo zadowolony.
    Wniosek -
    LeDy napisał:
    Parametry obrazu ustawia się pod swój gust
    ... i dla danego egzemplarza. Może być tak, że na innym egzemplarzu tego samego modelu, te same nastawy dadzą trochę inny efekt.
    daras_30 napisał:
    Chodzi mi o opcje które byloby warto wyłączyć, a które zostawić w tym modelu (ulepszacze itp. )

Jeżeli chcesz mieć w miarę naturalny obraz, wszystkie ulepszacze najlepiej wyłącz.
    Możesz dowolnie "bawić się " ustawieniami. Przecież nic nie zepsujesz. W ostateczności zawsze możesz przywrócić ustawienia fabryczne.
    Miej na uwadze, że na każdym kanale obraz może się różnić. Wszystko zależy od jakości materiału źródłowego.
  • Poziom 43  
    _kli_ napisał:

Wniosek -
    LeDy napisał:
    Parametry obrazu ustawia się pod swój gust
    ... i dla danego egzemplarza. Może być tak, że na innym egzemplarzu tego samego modelu,

To co mi się spodoba nie zależy od egzemplarza a tylko od ustawienia. Nigdzie nie napisałem, że dla każdego takie same. Napisałem o guście a to nie to samo co np. 15 dla jednego i drugiego.
    Poprawiam bo może faktycznie przesadziłem.
  • Poziom 37  
    LeDy napisał:
    czytaj ze zrozumieniem
    LeDy napisał:
    Napisałem o guście

Nie wiem o co Ci chodzi? Przecież Twoją wypowiedź uzupełniłem tylko stwierdzeniem, że każdy egzemplarz kalibruje się (właśnie) pod swój gust i nie za bardzo jest sens, by wzorować się na ustawieniach innych (chociaż niby takich samych) odbiorników.
  • Poziom 2  
    Witam. Możesz _kli_ podac mi namiary link do ustawien owego kodelu. Chcę sam zobaczyć efekty.
    Dzięki z góry.
  • Poziom 37  
    Akurat był to LG. A strony niestety nie pamiętam. Było to jakieś zagraniczne forum.
    Może tutaj ktoś pomoże?