Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica Pi6509LN - poszukuję serwisówki do płyty indukcyjnej

anmikon 17 Lis 2018 00:26 216 5
  • #1 17 Lis 2018 00:26
    anmikon
    Poziom 10  

Witam,
    pilnie poszukuję dokumentacji serwisowej do płyty indukcyjnej Amica model Pi6509LN lub Pi6509LNU.
    Szczególnie zależy mi na schemacie modułu zasilania i sterowania tranzystorami mocy pól grzewczych.
    Płyta po wymianie tranzystora typu H30R1203 (zasilająca mniejsze pole grzewcze) działała kilka godzin i jak poprzednio, wewnętrznemu zwarciu uległy jego elektrody. Wentylacja była poprawna, pracował przy 2/3 mocy maksymalnej.
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 17 Lis 2018 19:53
    michalprezes1
    Poziom 15  

Tranzystory oryginalne ?
    Cewki nie są przegrzane ?
    Jedno z powyższych jest na 100% przyczyną w tym modelu.

0
  • #3 17 Lis 2018 21:35
    anmikon
    Poziom 10  

Cewki płyty grzejnej nie wykazują śladów przegrzania, drut nawojowy wygląda jak w sąsiedniej sprawnej płycie. Metalowy ekran wierzchni również bez śladów przegrzania. Kondensatory wysokonapięciowe także bez widocznych oznak przegrzania. Typ tranzystora identyczny jak w sąsiednim kanale dla dużej płyty grzejnej, która działa. Jednak napisy na zmatowionej powierzchni obudowy tranzystora i grubszy nadruk w porównaniu do błyszczącej powierzchni i cienkich, ostrych napisów na obudowie tranzystora w sprawnym kanale. Czyżby "malowanka" ? Czy ktoś spotkał się z fałszowaniem tych tranzystorów?

0
  • #4 17 Lis 2018 22:00
    michalprezes1
    Poziom 15  

Oczywiście, że podrabiają. Dlatego napisz skąd je masz, bo tranzystory H30R są wszędzie wyprzedane i najbliższe dostawy są określane na połowę 2019 roku. One miały różne obudowy (dlatego napisami się nie sugeruje). Kup nowe tranzystory ze sprawdzonego źródła (mogą być z demontażu) i zamontuj. Mam nadzieję, że typ tranzystorów dałeś taki sam? Ponieważ czasami tam siedzą H30R1602 (1600V zamiast 1200V).

0
  • #5 18 Lis 2018 16:00
    anmikon
    Poziom 10  

Wlutowałem tranzystor H30R1203 dostarczony przez właściciela płyty. Kupił go od sprzedawcy z Ełku.
    Jest identyczny z uszkodzonym, także z tym zamontowanym w sąsiedniej sekcji obsługującej drugą płytę grzejną.
    W takim razie osobiście szukam oryginału, także z pomocą tego forum.
    Dzięki za wsparcie i pozdrawiam.

0
  • #6 22 Gru 2018 22:15
    hurtovnik32
    Poziom 17  

Odpowiem choć to nie mój temat. Niestety "malowanki" i te inne to zmora serwisantów. Kupuje się nowy i bęc, potem drugi i trzeci... Następnie "kopanie" w całej elektronice i dalej nic. Co się okazuje "nowy" element jest... "pozdrowienia dla władców ryżu w swoich szałasach". Dlatego od dłuższego czasu penetruję okoliczne złomowiska i punkty zbiórek elektro aby pozyskać części. Ktoś zarzuci, że "używane" - tak, ale pewne to co szło na fabryczny montaż...

0