Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaźnik zaczyna działać po przekroczeniu 13V / Gniazdo zapalniczki

17 Lis 2018 04:39 207 3
  • Poziom 9  
    Czytałem w innym poście, że ktoś zrobił samoróbkę urządzenia które potrzebuję. Ale może coś takiego można kupić?

Chodzi o to, że w samochodzie w gniazdach zapalniczki (wszystkich) mam ciągle napięcie. Na włączonym silniku i na wyłączonym.
    Na włączonym silniku mam napięcie 13,3V, a na wyłączonym ok 12V. (mierzone jakimś tanim miernikiem do gniazd zapalniczek z All..)
    Pytanie:
    Czy istnieje przekaźnik lub inne urządzenie, które podłącze pod gniazdem zapalniczki i jak tylko napięcie wzrośnie powyżej 13V(czyli silnik włączony) to gniazdo zapalniczki będzie działać. A jak napięcie spadnie poniżej 13V (silnik wyłączony) to gniazdo zapalniczki również przestanie działać.

Potrzebne mi to jest do wideorejestratora (który mi rozładowuje akumulator, a czasami samochód stoi ponad tydzień nieużywany...).

Będę wdzięczny za pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 36  
    Nie spotkałem takiego gotowca. Trzeba robić.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 36  
    Możesz zaadaptować do tego celu automatyczny włącznik świateł, kupny, lub robiony np. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3481146&highlight=
    A może już masz taki zamontowany ?
    Podłączyć zapalniczkę, lub samą kamerkę pod stacyjkę, napięcie które pojawia się na jakimś "neutralnym dla bezpieczeństwa na drodze" bezpieczniku po przekręceniu kluczyka/odpaleniu.
  • Poziom 24  
    Link
    Tam układ działa od ok 13,4V. Zależy jaki prąd pobierany jest z videorejestratora bo ja nie duży to jakiś układ LMxx. A nie lepiej gniazdko zapalniczki podciągnać pod przekaźnik który załącza się kiedy zapłon jest włączony?

12V na wyłączonym silniku to mało. Możesz mieć problemy z AKU w zimę.