Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delonghi 5600 perfectacapuccio - Nie podaje mleka jak należy i wogóle nie spieni

Użytkownik DeLonghi 17 Lis 2018 08:43 294 1
  • #1 17 Lis 2018 08:43
    Użytkownik DeLonghi
    Poziom 1  

Witam,

mam problem z ekspresem DeLonghi ESAM 5600 Perfecta Capucino z dotykowym panelem.
    Odkamieniany oczywiście jak należy. Działa prawidłowo - załącza się i zwykle kawy robi prawidłowo, tylko jak coś ma być przez dyszę pary to już niestety nie. Nawet przycisk CLEAN idealnie nie podaje wody tak jak zawsze. Same mleko też nie leci tylko więcej pary daje a wsumie nie powinno prawie wcale. Od jakiegoś czasu coraz mniej mleka pobierał z kubka ale były to na tyle małe różnice że nic z tego sobie
    nie robiłem. No i ostatnio przestał praktycznie wogóle pobierać może z 30ml na dnie, oczywiście od razu odkamieniłem nawet 2 razy, nic nie dało.

Poczytałem różne fora i zaczełem serwis :
    Rozebrałem ( z naiciskiem na części pierwsze ) praktycznie wszystko i sprawdziłem : od zbiornika wody po kubek z mlekiem włącznie.
    Nie stwierdziłem żadnych problemów, rurki drożne pompka działa, przepływomierz też, elektrozawory czyste i podłaczne na krótko działają prawidłowo, grzałki sprawdzałem też ok własciwe rezystancje , nawet zaparzacz rozebrałem bo przez niego też układ idzie w pewnym stopniu, wszystko szczelne. Testy robiłem z wypięciem nawet elektrozaworu pod wyświetlaczem bez efektów ,mogę tylko stwierdzić że ciśnienie jest chyba prawidłowe bo para bucha mocno.
    Zabezpieczenia termiczne na grzałce pary też są raczej ok. na zimo przejście idealne - podczas parcy Ohmy skaczą nawet do 250 ale to chyba normalne jak się nagrzewają - przewodzą przy tym idealnie.
    Moje podejrzenie skierowane jest na czujnik NCP na grzałce pary - niby trzyma się ok .
    Jaką powinien mieć rezystancję w temperaturze pokojowej ( gdy ekspres wyłaczony )
    U mnie są 2 na bojlerze i grzałce pary i oba mają inną : na bojlerze ok 80kohm a na parze ok. 43kohm.
    Wyczytałem że powinny mieć po 150kohm ale nie wiem czy to prawda.

Awaria jest dość upierdliwa bo nic na 100% nie jest uszkodzone i jest ciężkie do diagnozy.
    Nie chce oddawać na serwis gdyż wyczytałem różne opinie jak to serwisy usuawają awarię poszczegółnymi zespołami nie zastanawiając się przy tym co było przyczyną i ile części kosztują a nie jednokrotnie ekspresy po takich naprawach działały raptem kilka dni jak nie godzin.

Proszę o pomoc jakiegoś fachowca który przysłowiowe zęby zjadł na tych ekspresach
    a rady amatorów już chyba wyczerpałem wszystkie.

pozdrawiam

0 1
  • #2 15 Gru 2018 15:22
    hurtovnik32
    Poziom 17  

Witam kolegę .Do dokładnego sprawdzenia -pompa wody na wydajność,elektrozawór z tyłu ekspresu,najlepiej rozebrać i wyczyścić oraz grzałka pary - to ta "podkowa" z tyłu na drożność.Często tak jest że pompka już słabsza i do tego "zakamienienie" grzałek i efekt może być taki jak Kolega opisuje.

0