Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers PG3 instrukcja obsługi

17 Lis 2018 12:42 222 4
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 34  
    To, co jest na zdjęciu nie przypomina mi wnętrza piecyka PG-3. Ja w bardzo dawnych czasach miałem piecyk PG-3, ale instrukcja chyba została wyrzucona, ale trochę pamiętam. Nominalna wydajność cieplna 325 Kcal./min (tak samo, jak PG-4). W tych piecykach są 2 dźwignie (pałki): jedna to tzw. dźwignia kurka małego, służąca do włączenia dopływu gazu na świeczkę (zapalacz) i dla zapalenia świeczki trzeba ją przesunąć maksymalnie w lewo. Druga to tzw. dźwignia kurka dużego, czyli otwierająca gaz na główny palnik (często zwany paleniskiem, chociaż palenisko normalnie dotyczy paliwa stałego, a dla gazu, benzyny, ropy jest palnik) i nią się reguluje ciepłotę wody (im bardziej przesunięta w lewo, tym większy wydatek gazu i wyższa temperatura wody - oraz zużycie gazu). Zapalacz (świeczka) ma w tych piecykach 2 płomienie (jeden na palnik, drugi na bimetal - dot. piecyków na gaz ziemny), przez co te świeczki zużywały dosyć dużo gazu. W tych piecykach nie ma wybieraka temperatury (pokrętła regulującego przepływ wody). 2 dźwignie gazu zamiast jednej oraz brak wybieraka temperatury (pokrętła lub dźwigni regulacji wydatku wody) odróżniają piecyk PG-3 od piecyka PG-4. Także, gdy trzeba wymienić membranę - membrana w PG-3 jest inna niż w PG-4.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 19  
    Wymiana membrany nieraz nic nie daje , wówczas trzeba wymienić zespół wodny .
    Podczas konserwacji po demontażu zespołu warto przesmarować iglice gazu która znajduje się u góry na zespołem można ją wyciągnąć szczypcami (wpierw zakręcamy gaz !) zaś po okresie ponad 10lat iglicę warto wymienić wraz z uszczelką zwaną ORINGIEM,oraz wymienić małą iglicę zespoloną z talerzykiem w zespole wodnym (lecz on jest rasem do kupna z W/W zespołem- komplet)
    Można się wręcz posiłkować instrukcją z PG 17-18 budowa podobna tylko dołożone są termopary dla bezpieczeństwa
  • Poziom 34  
    pszczyna napisał:
    Wymiana membrany nieraz nic nie daje , wówczas trzeba wymienić zespół wodny .
    Podczas konserwacji po demontażu zespołu warto przesmarować iglice gazu która znajduje się u góry na zespołem można ją wyciągnąć szczypcami (wpierw zakręcamy gaz !) zaś po okresie ponad 10lat iglicę warto wymienić wraz z uszczelką zwaną ORINGIEM,oraz wymienić małą iglicę zespoloną z talerzykiem w zespole wodnym (lecz on jest rasem do kupna z W/W zespołem- komplet)
    Można się wręcz posiłkować instrukcją z PG 17-18 budowa podobna tylko dołożone są termopary dla bezpieczeństwa
    PG17-18 można się posiłkować w przypadku PG6 (ale jest inny zespół wodny i w rezultacie inna membrana), a PG-3 to starszy piecyk od PG-4.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Patrząc po foto urządzenie należy wymienić.
    Nie nadaje się do reanimacji.