Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Golf 4 1.4 lpg - Rozladowuje akumulator

17 Lis 2018 14:10 177 3
  • Poziom 4  
    Witam.

Ostatnimi czasy natknąłem się na problem z moim vw golfem 4. Rano odpaliłem samochód, doczekałem z 5 min aż się rozgrzeje wsiadłem do auta i zauważyłem że podświetlenie mi przygasa, lekko go przegazowalem i wróciło do normy. Następnego dnia odpaliłem tak samo auto (rozrusznik kręcił normalnie) i znów dałem mu chwilę na zagrzanie sie, wracam patrzę zegary przyglądają i chciałem ruszyć, auto zgasło, prsekrecam kluczyk rozrusznik ledwo zakręcil. Wziąłem auto pchnalem i odaplilo ale trochę zamulilo się więc przegazowalem i wszystko wróciło do normy. Po pracy znów to samo auto odaplilo normalnie lecz po czasie zgasło i już go nie odpaliłem, dopiero na kable od kolegi.

I teraz nie wiem w czym może leżeć problem, czy jest problem z akumulatorem (chociaż wcześniej normalnie odpalal po 2 dniach czy tam po tygodniu) czy jakiś problem jest z alternator lub elektronika która po uruchomieniu silnika nagle go drastycznie rozladowuje.

PS. Szukałem i niegdzie nie znalazłem podobnego problemu więc postanowiłem założyć nowy temat.
    Samochód to VW Golf 4 1.4 LPG rok 1999
    Pozdrawiam
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 25  
    Sprawdzić ładowanie przede wszystkim.
  • Poziom 26  
    Witam serdecznie.
    Problem leży najprawdopodobniej w alternatorze a dokładniej w kończących się szczotkach regulatora. Do wymiany same szczotki lub cały regulator(w zależności od modelu).
  • Poziom 4  
    Ładowania nie było po uruchomieniu, gdy dodałem gazu to ładowanie wróciło. Okazało się że kostka od alternatora była nie wpieta i stąd moje problemy