Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Vectra C 1.9 CDTI 120 km - Alternator pulsujące światła

17 Lis 2018 17:45 1011 4
 • Poziom 3  
  Witam. W mojej Viktorii zaczęło coś się dziać ze światłami choć ładowanie jest 14V zaczeły pulsować, więc altek na stół i tu lipa żadnych info o altku. W dokumentach jakie mi przekazał gostek co mi auto sprzedawał jest faktura na zakup nowego altka 550 zł czyli chinol. Po odkręceniu regulatora jedna szczotka jest wysoka druga niska ale trochę dociskała do komutatora. Dostałem na próbę od kolegi co handluje częściami Boscha 140A i po zamontowaniu okazało się że na nim też świata pulsują. W boschu jest regulator F00M144160 ale, nigdzie go nie mogę dostać tylko jakieś zamienniki. I teraz nie wiem czy wymienić szczotki w tym chinolu tylko nie wiem czy ta krótsza szczotka była winna że światła pulsowały czy szukać regulatora do Boscha ale jakiego?. Po lekturze na tym forum wyczytałem że Bosch nie toleruje zamienników. Panowie doradzcie. A może jest jakaś inna przyczyna pulsowania świateł?
 • Sklep HeluKabel
 • Spec od samochodów
  Kolego alternator nie tylko zbudowany jest ze szczotek . Jak do mnie trafia autko i jest problem z alternatorem to zaworze do gościa co je naprawia . Ma stół do sprawdzania i wszelkie niezbędne sprzęty . Znajdź fachowca i niech go na stole sprawdzi. Zaoszczędzisz czas i pieniądze .
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 3  
  Właśnie jestem po operacji dołożenia dodatkowych kabli altek-aku, aku-masa-silnik, aku-masa-buda. Przed tą czynnością na alternatorze było o 0.4V ładowanie większe niż akumulatorze teraz jest takie same. Dołożyłem bo po lekturze na forum wyczytałem że Vectra jest czuła na przyśniedziałe końcówki przewodów które są nie do wyczyszczenie bo są zagniecione. Zobaczę wieczorem co będzie że światłami czy dalej będą migotać
 • Poziom 3  
  Alternator został dziś sprawdzony u fachowca i jest OK, ale zauważyłem taką sytuację, bo mam ustawione światła do jazdy dziennej wariant 4 i tu jest OK światła nie migoczą, a po przekręceniu pokrętła, że zapala się resztę świateł zaczynają lekko migotać. O co tu chodzi gdzie szukać przyczyny?
 • Poziom 3  
  Migotanie zostało wyeliminowanie po zmianie w ustawieniach wariantu na Xenon.