Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi Redmi 5 plus - usuwanie konta Xiaomi

17 Lis 2018 23:11 2103 4
  • Poziom 25  
    Trafił do mnie wspomniany model z zablokowanym kontem przy próbach odblokowania różnymi sposobami telefon złapał bricka.
    Oczywiście rozebrałem i zrobiłem Test-point. Wgrałem mu to vince_images_V10.1.1.0.NEGCNFI_20181012.0000.00_7.1_cn oczywiście wstał ale nadal jest zablokowany. Myślałem że po Test-point zostanie odblokowany.
    Czy jest na to jakiś sposób?
  • Poziom 40  
    Flashowany MiFlashem jako "Clean All and Lock" czy "Clean All"?
    ROMy dla MiFlasha na ogół nie są całkowicie kompletnym softem.
    Brak jest np pliku dla partycji "sec". A np partycja "persist" jest pomijana, mimo że plik z nią istnieje (zobacz zawartość pliku rawprogram0.xml)
    Jeśli "Clean All and Lock" jak i "Clean All" zawodzą, zostaje chyba tylko ręczne flashowanie/formatowanie partycji z pomocą komend Fastboot'a.
    Niestety nie wiem w którym miejscu siedzi blokada konta Xiaomi, więc musisz eksperymentować sam :(
    Partycję "persist" można sflashować po przeróbce "rawprogram0.xml"...
    Zanim zaczniesz dłubać w tym głębiej zalecałbym zrobienie kopii ABSOLUTNIE wszystkich partycji do plików z poziomu Fastboota.

Sam mam Redmi Note 5 Pro (whyred).
    O ile wgrywanie jakichkolwiek ROM'ów MIUI u mnie też powoduje potrzebe odblokowania telefonu z pomocą konta Xiaomi, o tyle wgrywanie custom'ów typu LineageOS nie wymaga później odblokowywania kontem...
    Może tędy droga?
    Tyle że dla customów bootloader musi być odblokowany...
    Jeśli był odblokowany to MiFlash z opcją "Clean All and Lock" zablokuje go spowrotem!

Więc jeśli jakimś cudem jest odblokowany to zaczął bym od opcji wgrania jakiegoś CustomROM'a. Bo "Clean All and Lock" zamknie ci jedną z ewentualnie posiadanych możliwości odzyskania tego telefonu bez konta Xiaomi!
  • Poziom 25  
    Bootloader jest zablokowany chociaż jak do mnie trafił to przy uruchamianiu pokazywał że jest odblokowany ale wyczytałem że jest to błędna informacja po wgraniu czegoś tam.
    Nie wiem do końca czego mam szukać w "rawprogram0.xml" ?
    Jak nic nie znajdę to dam sobie z tym spokój szkoda mojego czasu.
  • Poziom 40  
    Code:
      filename="" label="misc"
    zamienić na
    Code:
    filename="misc.img" label="misc"

Code:
      filename="" label="persist"
    zamienić na
    Code:
    filename="persist.img" label="persist"

Code:
     filename="" label="persistbak" 
    zamienić na
    Code:
    filename="persist.img" label="persistbak" 

Opisuje tu na podstawie romu dla Whyred, nie Vince, ale myślę że jest podobnie...
    Ew porównaj wpisy rawprogram0.xml dla różnych partycji z posiadanymi plikami w folderze z obrazem.
    Po prostu wpisz je do filename tak jak na moich przykładach...
  • Poziom 25  
    Nie dałem rady. Telefon oddany. Oczywiście dzięki za zainteresowanie.