Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Fiat Doblo 2003r 1,2B świeci ABS i Ręczny

Wojciech Tomas 18 Nov 2018 00:28 2388 10
    Wojciech Tomas
    Level 10  
    Dzien dobry Koledzy pisze z małym kłopotem a mianowicie. Fat Doblo 1,2B 2003r
    Świeci mi się kontrolka ABS a po krótkiej chwili dołâcza do niej kontrolka chamulca ręcznego.
    Mam brak komunikacji ze sterownikiem. Rozebrałem i przelutowałem sterownik, rozebrałem i przelutowałem licznik jednak nic nie pomaga. Na wejsciu sterownika są dwie masy i dwa zasilania. Czy pomòglby ktos nakierowac w ktorym kierunku iść.
    Sterownik: ATE 10.0949-1602.3 3x1049
    Dziekuje
    Wojtek
    Wojciech Tomas
    Level 10  
    Tak oczywiście. Zawsze zaczynam od bezpieczników.
    Jak już wspomniałem mam też zasilanie na kostce do modułu.
    Wojciech Tomas
    Level 10  
    Sprawa się komplikuje. Połączyłem sie ze sterownikiem za pomocą innego urzadzenia i pokazało mi błedy czujnikòw, to rozumiem ale dlaczego samoczynnie po kilku minutach zapala sie kontrolka hamulca recznego.
    -czujnik kola prawy przod -przerwa w obwodzie
    -czujnik kola prawy tyl -przerwa w obwodzie
    -sygnal z czujnika kola prawego tylnego
    -zaklucenia sygnalu z czujnika kola prawego tylnego
    -nierzeczywiste obroty z kola prawego tylnego
    -za zasilana interwencja ukladu abs w kole tylnym prawym
    -blad sygnalu predkosci kola prawego tylnego
    Probowalem skasowac lecz bledy powrocily, ale samochod na postoju i silnik zgaszony.

Co mam myslec dalej czy bledy nie powinny powrocic dopiero po zakreceniu kolem i dlaczego ten reczny sie tez zapala czy ma to zwiazek faktycznie z tymi bledami w kolach czy sterownik uszkodzony.
    user64
    Level 23  
    Zwykle we Fiatach ABS plus ręczny to awaria centrali jak kolega wyżej pisał. Tak było w moim przypadku również, choć auto inne ale Fiat. przy czym u mnie błędy były raczej losowe. Zdecydowałem się na wymianę centralki ABS bo od czegoś trzeba było zacząć, no i na tym zakończyłem. Po wymianie zero błędów i wszystko gra, a wcześniej błędów było sporo, nawet jak u ciebie na postoju.
    Myślę, że podobnie jak u mnie winna jest centralka.
    Wojciech Tomas
    Level 10  
    W prawym kole przod byly pr
    zeciete kable po naprawie usterki zgasl reczny
    Wymieniony czujnik tylne prawe kolo i zgasla kontrolka, ale po przejechaniu kilkudziesieciu metrow zapala sie abs po ponownym odpaleniu jakby sam sie blad kasowal i po 50-100metrach znowsie zapala.
    Czy mozebyc wina tylnej piasty a dokladnie pierscienia ?
    Hektar Zahler
    Level 34  
    W Doblo zrób jazdę na działającym, bo inaczej błędu obrotów nie skasujesz. Tzn. ABS z błędem obrotów ma zgasnąć sam i Ty jemu komputerem nie pomożesz. Czy jest na to reguła - nie spotkałem się. Widzę, że Ciebie to dziwi, ale wystarczy ruszyć i błędy kasujesz. Weź to składaj z powrotem. Najpierw pomiary na komputerze. Obroty koniecznie na drodze, bo na postoju nie będziesz ich widział kręcąc kołem. Może to śmieszne, że Doblo jest do robienia kilometrów, a nie zabawy w diagnostyke.

W ten sposób do tego podejdź.

p.s.
    Wojciech Tomas wrote:
    Mam brak komunikacji ze sterownikiem.
    Wojciech Tomas wrote:
    Połączyłem sie ze sterownikiem za pomocą innego urzadzenia
    Bo diagnoza we Fiacie chodzi po osobnych żyłach i "zwykłym" kablem na 100% nie pójdzie.
    Wojciech Tomas wrote:
    czy sterownik uszkodzony
    No to patrz wyżej.
    Wojciech Tomas
    Level 10  
    Chłopaki kłopot rozwiązany przyczyną był czujnik koła lewy przód błąd ktorego komputer wogle nie zglaszał, dopiero podglą parametrów rzeczywistych rozjasnil mi w glowie.
    Dziękuje za wszelakie podpowiedzi
    Wojciech Tomas
    Level 10  
    Chłopaki kłopot rozwiązany przyczyną był czujnik koła lewy przód błąd ktorego komputer wogle nie zglaszał, dopiero podglą parametrów rzeczywistych rozjasnil mi w glowie.
    Dziękuje za wszelakie podpowiedzi

Dodano po 2 [minuty]:

Podglad parametrow rzeczywistych rozjasnil mi wglowie. Uszkodzony byl czujnik kola lewy przod , ktorego komputer wogle nie zglaszal tylko pokazywal jakies inne bzdury.