Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Tuner Kleopatra TST 102 - Przestrojenie głowicy

18 Lis 2018 10:43 453 2
  • Poziom 20  
    Witam, przestroiłem głowicę wg opisu w SE.Jest szum na ukf-ie, heterodyna pracuje poprawnie od 98,2 do 118,7Mhz niestety tuner nie odbiera żadnych stacji.Przed przestrojeniem wsadzony był jakiś konwerter lecz również był słyszany tylko szum.

Zakres innych fal działa prawidłowo, na innych zakresach działa również wychyłowy wskaźnik siły sygnału na ukf-ie nie działa. Napięcie zasilania głowicy -12V, napięcia przestrajania prawidłowe.
  • Poziom 23  
    Z tego wniosek, że zabrałeś się za przestrojenie głowicy w uszkodzonym odbiorniku. Najprościej sprawdzić p.cz. podając zewnętrzny sygnał z generatora ewentualnie innej sprawnej głowicy. Ogólna zasada sprawdzania toru radiowego opiera się na podawaniu sygnału na poszczególne bloki z zachowaniem kolejności odwrotnej niż ma to miejsce dla sygnału , czyli od wyjścia w stronę wejścia (anteny).
  • Poziom 20  
    Podałem p.cz 10,7Mhz z generatora FM na wyjście trafka pcz w glowicy-zmodulowany 1kHz-w głośniku słuchac pisk 1kHz, zastanawia mnie ten niedziałający wskaźnik siły sygnału na ukf-ie. Schematy w sieci są bardzo słabe ego modelu.

Dodano po 5 [godziny] 40 [minuty]:

Witam ponownie, problem rozwiązany. Przyczyną nie działania ukf-u było wypięcie jednej z cewek. Brak przejścia spowodowany wylutem jednego kondensatora i przy okazji jednej cewki.Dzięki wszystkim za pomoc.Temat zamykam.