Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra nie chce odpalać po nagrzaniu

Orochimaru 31 Sie 2005 23:08 3233 6
  • #1 31 Sie 2005 23:08
    Orochimaru
    Poziom 31  

Witam.
    Silnik 1.4 60KM 1997rok
    Po przejechaniu kilkunastu kilometrów zatrzymałem się na moment przed sklepem. Wracam, a tu nie chce zapalić.
    Paliwo podaje, iskra jest. Zdjąłem kopułkę, była mocno zużyta (200 tyś przebiegu) więc wymieniłem na nową, razem z palcem, bez rezultatu

Chciałem wywołać kody usterek, mam książkę serwisową, która podaje by zewrzeć styki A i B w gnieździe serwisowym.
    Zaglądam więc do skrzynki z bezpiecznikami, a tu zonk.
    Pierwsze gniazdo to to z książki, drugie to u mnie.
    Które styki mam zewrzeć? Mostkowanie A i E nic nie dało.

Spędziłem trochę czasu nad dumaniem co jest nie tak, W międzyczasie silnik trochę ostygł i odpalił bez problemu.
    Usterka wystąpiła już 2 razy, a przedtem nigdy nie miałem problemu z odpaleniem.

0 6
  • #2 31 Sie 2005 23:47
    Orochimaru
    Poziom 31  

Ok już wiem muszę zewrzeć styki M i N.
    Co do usterki. Czy może to być czujnik położenia wałka rozrządu?
    Słyszałem że często się przegrzewają.
    Oprócz paliwa i iskry do uruchomienia tego silnika są potrzebne chyba tylko impulsy z czujników położenia wału korbowego i rozrządu. Mam rację? (Oczywiście sterownikowi te impulsy są potrzebne żeby wiedział kiedy podać iskrę)

2
  • Pomocny post
    #3 31 Sie 2005 23:48
    leszek.b
    Poziom 29  

Witam
    "Paliwo podaje iskra jest" nie do wiary -to iskra w nie odpowiednim momencie,lub- mała.
    Ps.
    (kolega o minutke był pierwszy)
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1.09.2005
    Proponuje posprawdzać wszelkiego rodzaju złacza elektryczne

0
  • #4 01 Wrz 2005 22:27
    Orochimaru
    Poziom 31  

Wygląda na to, że to czujnik położenia wałka rozrządu.
    Dziś również nie chciał zapalić. Wyjąłem wtyczkę z czujnika, przetarłem, włożyłem spowrotem i zapalił od razu.
    Niestety komputer nie widzi w tym usterki, ale szukałem w wykazie diagnozowanych usterek nie ma nic o tym czujniku, jest tylko o czujniku położenia wału korbowego.
    Trochę przepuszcza mi uszczelniacz od strony rozdzielacza i czujnik - jak się okazało optyczny - był troszkę zabrudzony olejem. Przemyłem całość benzyną i zobaczymy.
    Mam nadzieję, że się to nie powtórzy, ale na wszelki wypadek dowiem się ile to kosztuje.

0
  • #5 16 Wrz 2005 22:33
    Orochimaru
    Poziom 31  

Do dziś usterka się nie powtórzyła, więc ewidentnie wina była po stronie czujnika.

Temat zamykam.

0
  • #6 09 Lis 2005 09:28
    nokiafull
    Poziom 10  

zawory sa podstawione

0
  • #7 13 Lis 2005 17:13
    Orochimaru
    Poziom 31  

Proszę moderatora o zamknięcie tematu.

Problem jak napisałem wcześniej został rozwiązany.

0