Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dolewanie wody w aku - Jak odkręcić śruby?

18 Lis 2018 16:26 246 5
  • Poziom 2  
    Witam. Chce dolać wody do akumulatora
    Asset 50Ah/450A . Tylko jak odkręcić te śruby. Dzięki za każdą pomoc Dolewanie wody w aku - Jak odkręcić śruby?
  • Poziom 38  
    Albo są normalnie odkręcane albo wciskane, innej opcji nie widzę.
  • Poziom 2  
    Tylko że te śruby są płaskie, rowno z całą pokrywą
  • Moderator Samochody
    Bo to bezobsługowy akumulator. Jeżeli nie był długotrwale "gotowany", to poziom elektrolitu nie powinien się znacząco zmienić. Korki prawdopodobnie są wciskane.
  • Poziom 34  
    Po czym kolega rozpoznaje, że należy dolać wody, przecież "obudowa" akumulatora jest czarna i raczej poziomu elektrolitu nie widać. Jeśli rzeczywiście chcesz się dostać do poszczególnych cel, (a raczej w Twoim przypadku korki nie są wykręcane ani podważane), to istnieje taka możliwość, ale na własne ryzyko.

W przypadku akumulatora bezobsługowego można wywiercić np. wiertłem 10-tką otwory wprost nad każdą celą. Po sprawdzeniu poziomu elektrolitu oraz jego stężenia, można z pomocą lejka dolać wody destylowanej tj. do takiego stanu, aby były zalane płyty akumulatora. W moim przypadku po osuszeniu wilgoci z okolic otworów zakleiłem "srebrną taśmą" z mocnym klejem i po doładowaniu akumulatora nadal go użytkowałem. Można też użyć korków z tworzywa dopasowanych do otworów w akumulatorze.
  • Poziom 43  
    Szczypcami do segerów np. ale po co?