Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw e36 320i - odcięcie pompy paliwa

18 Lis 2018 19:37 855 7
  • Poziom 2  
    Witam. Kupiłem ostatnio e36 320i ze stycznia 1994 roku. W piątek dopychając tekturkę pod schowkiem(bo odpadała :shock: ) ruszyłem jakimś kabelkiem od tego czasu zaczął wyć alarm. Syrenę odłączyłem, schowek rozkręciłem próbowałem znaleźć kabalek, który wyskoczył ale się nie udało. Rozrusznik kręci ale silnik tak jakby nie miał paliwa. Wydaje mi się, że to odcięcie pompy paliwa o którym wcześni właściciel mógł nawet nie wiedzieć. :( Dodam, że kupiłem ją z kluczykiem z pilotem z jednym przyciskiem w którym nie było baterii, baterię dokupiłem pilot jakby reaguje widzę po kierunkach ale odcięcie jest nadal. Jak można to obejść? To gruz nie zależy mi na alarmie Zresztą wcześniej nie było. pozdrawiam i prosze o pomoc

bmw e36 320i - odcięcie pompy paliwa bmw e36 320i - odcięcie pompy paliwa bmw e36 320i - odcięcie pompy paliwa bmw e36 320i - odcięcie pompy paliwa
  • Poziom 19  
    podaj plus bezpośrednio na pompę i się wyjaśni. sprawdź czy jest iskra bo może nie być, który kabelek ze zdięcia ci odpadł. Odcięcie pompy w takim sterowniku to będą 2 grubsze przewody,przeważnie sklejone razem w jednym kolorze, możesz je prześledzić gdzie idą, pewnie w okolicy słupka i tam wpięte w sterowanie pompy
  • Poziom 2  
    W którym miejscu te przewody? Jak odciąć ten alarm wogóle? Sprawdzałem wszystkie te kable są tej samej grubości.. oprócz tych zakończonych czerwoną i białą końcówką wchodzącą z sterownika
    .

Dodano po 37 [minuty]:

jak najłatwiej zewrzeć to odcięcie?
  • Poziom 19  
    Szukaj dwóch przewodów od sterownika które idą w okolice słupka '' po nitce do kłębka", ( po drodze może być jeszcze przekaźnik , choć niekoniecznie)zobaczysz fabryczny przewód rozcięty i połączony tymi dwoma przewodami, masz ten rozcięty złączyć z powrotem, Zdjęcie słabo wyraźne, końcówka biała i czerwona to chyba od jakiś czujników, Możesz wygooglować nazwę sterownika , schemat i będziesz miał wszystko jak na dłoni.

Podnieś kanapę i sprawdź na wtyczce pompy w chwili kręcenia rozrusznikiem jest+12v, jeśli nie ma to podaj na krótko i zobacz czy pali , bo to , że ci nie odpala nie oznacza, że pompa ma odcięcie. Żeby się nie okazało, że szukamy usterki której nie ma, a np. jest brak iskry.
  • Poziom 2  
    zamazany nr to 82119401487 nie mogę nic znałeś a poprzedni właściciel coś tam narzeźbił chyba

jutro sprawdzę pompę . na krotko ?a skąd dokładnej prąd podać?
    .
  • Poziom 19  
    może być z aku, na pompie masz 2 kostki zasilanie to kostka z grubszymi przewodami, masa to brązowy lub czarny, a plus chyba zielony ,
  • Poziom 2  
    Niestety to nie to pompa pracuje bo słyszałem ja i sprawdzałem na krótko
    Dopiero dziś udało i se przestawić samochód pod dom :/
    Dodam że z okolic schowka albo może głębiej dobiega po próbie odpalenia dziwne rytmiczne cykanie :/
  • Poziom 19  
    Sprawdź czy jest iskra,