Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myszka, klawiatura nie działa, reset, zmienna praca zasilacza

18 Lis 2018 21:27 180 19
  • Poziom 4  
    Witam, mam problem z uruchomieniem komputera, otóż przy włączaniu myszka i klawiatura nie reagują, nie świecą, komputer na początku ładowania pojawia się na sekundę niebieski ekran i reset. Czasem praca cd romu lub zasilacza jest słyszalna jakby niskie obroty, które jakby były z oporem. Nadmienię, że przez 3 dni ostatnie próba ściągnięcia zdjęć z aparatu na komputer udała się, ale po kilku próbach. Po podpięciu aparatu był chwilowy muł komputera i reset. 3 dni i z 5 resetów. Ponad tydzień temu pojawiał się długi jeden pisk komputera i uruchomienie po 3 razie. Odkurzyłem komputer i problem trochę znikł. Przed chwilą był reset biosu i nic, co robić, pomóżcie.
  • Sklep HeluKabel

• Poziom 43  
    Podaj pełną konfigurację komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza.
  • Poziom 4  
    Procesor: Altron 2 adx2500ck
    Płyta główna: Gigabyte Ga-m68m-s2p
    Ram: ddr2 2gb pc2 6400dimm, goodram
    Zasilacz: 500W tracer model trz-504
    Dysk twardy: Samsung mod hd503hi 500gb

Wystarczy tyle danych ?

• Poziom 43  
    Grafika jaka w zestawie?
  • Poziom 4  
    Gigabyte D33006
  • Sklep HeluKabel

• Poziom 43  
    Leszko953 napisał:
    Gigabyte D33006

To Radeon X600 - na początek podmiana tego "zasilacza"
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
  • Poziom 4  
    Przepraszam, nie siedzę w komputerach już trochę. Czy podałem wszystkie niezbędne dane ?

• Poziom 43  
    Tak, wystarczą.
  • Poziom 4  
    Jesteście fachowcami w tej dziedzinie. Co proponujecie sensownego jako zasilacz? Nie gram już w gry.

• Poziom 43  
    NA tym i tak ciężko w coś pograć;)
    Szukaj na Alle...używanych Fortonów, Chiefteców...moc 350-400W, można je znaleźć w cenach ok.50zł.
  • Poziom 4  
    To prawda, nie pogram. A jakbym chciał kupić nowe to co ?

• Poziom 43  
    Do tego zestawu? Nieopłacalne.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Najpierw zanim kupi kolega zasilacz, proponuję pożyczyć od kogoś inny i podstawić na próbę.
    Jeśli komputer będzie działał bezproblemowo, wtedy będzie można wymienić.
    Zasilacz może być jedną z przyczyn, jednak że na chwilę obecną nie ma 100% pewności że on jest winny.
  • Poziom 4  
    A kolega nie ma jakiegoś, chętnie odkupię i coś zaproponuję ?

• Poziom 43  
    sosarek napisał:
    na początek podmiana tego "zasilacza"

RADU23 napisał:
    proponuję pożyczyć od kogoś inny i podstawić na próbę.
  • Poziom 4  
    Rozkręciłem zasilacz, to że kurzu było nie mało to z mojej winy. Natomiast dwa czarne wałeczki obok siebie, największe, które są w zasilaczu miały na sobie jakby nalot rdzy (?), a więcej było tego nalotu koło wałeczków. Dodatkowo podpinając główny kabel zasilający było słychać delikatne iskrzenie przy podpinaniu, chodź komputer ustawiony był na "0".

• Poziom 43  
    Nie grzeb z zasilaczem tym bardziej jak nie masz pojęcia o elektronice - występują tam napięcia niebezpieczne dla życia, a "na oko" go nie zdiagnozujesz i nie naprawisz, prócz tego to wyrób"zasilaczopodobny".
  • Poziom 4  
    Zasilacz był odłączony. Zostaje zakup innego. Dam znać czy to pomogło :)
  • Poziom 4  
    Niestety, kupno dedykowanego zasilacza nie pomogły, jest to samo.

Jak zdiagnozować problem ?

Dodano po 16 [godziny] 27 [minuty]:

Spróbuję formatu, może system nawalił.

Dodano po 10 [godziny] 55 [minuty]:

Okazuje się, że nawet format systemu jest niemożliwy, w biosa mogę wejść, natomiast uruchomić instalkę z płyty już nie, bo na komunikat "kliknięcie dowonego klawisza spowoduje rozruch płyty" już nie reaguje.

Dodano po 12 [godziny] 3 [minuty]:

To co może być istotne, przy ostatnim włączeniu komputera i ściągnięciu zdjęć z aparatu na dysk, miałem z 4-5 prób. Gdy komputer próbował ładować zdjęcia, robił się zamół kompa, 5x reset, dopiero za 6 razem się udało, ale trwało to długo, szczególnie zaznaczanie myszką około 150 zdjęć z aparatu trwało nie przesadzając 15 minut.