Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA pobieranie kilku plików

19 Lis 2018 08:52 285 4
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie,

poszukuje pomocy w przekształceniu poniższego kodu. Chciałabym wczytywać kilka plików Excel na raz a nie pojedynczo oraz aby nazwy zakłady odpowiadały nazwy wgranym plikom. Dziękuje za pomoc

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 22  
    Całość trzeba umieścić w pętli i wykonywać aż nie znajdzie kolejnego pliku. Do wyszukiwania plików możesz wykorzystać Dir, poczytaj sobie jak to działa, jest dużo przykładów. Na początku (przed pętlą) z parametrami, kolejne wywołania (na końcu pętli) bez. Utworzenie zakładki, zmiana nazwy i kopiowanie nie powinno stanowić problemu, często o tym piszą.
    Zastanów się czy warto umieszczać zawartość plików w kolejnych zakładkach. Może być lepiej zapisywać w jednej zakładce, może z dodaną kolumną "Nazwa pliku". Ułatwi to przetwarzanie danych w przyszłości, o ile masz takie potrzeby.
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    Wydaje mi się, że bardziej chodzi o wybieranie wielu w oknie 'GetOpen'. Nie wnikając w "panel" i "remonty" powinno być coś takiego:
    Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 22  
    Może i tak być, zależy ile jest tych plików. Ja miałem kiedyś powyżej 100, dlatego tak mi się skojarzyło. Ogólnie nie lubię dialogów, choć czasem warto je stosować. Jak mam do wczytania kilka plików to wolę je otwierać ręcznie i wczytywać z otwartych okiem. Lepsza kontrola.
  • Poziom 3  
    Dziękuje, działa świetnie!