Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprężarka po napompowaniu zbiornika sama traci ciśnienie i się włącza Compair

Bartekos1 19 Nov 2018 09:59 1767 19
    Bartekos1
    Level 5  
    Witam.
    Kupiłem używaną sprężarke śrubową Demag compair 0100 start. Sprężarke podłączyłem do osuszacza ziębniczego i zbiornika ciśnieniowego 1000L. Po uruchomieniu maszyna pompuje zbiornik do 8 barów po czym przestaje pompować i nastepuje spadek cisnienia w samej sprężarce w ciagu 15 sekund pomimo iż w zbiorniku ciśnienie sie utrzymuje. Po 15 sekundach kompresor załącza się ponownie i zaczyna pompowanie pomimo iż zbiornik jest napompowany. Czy sprężarka ma jakąś nieszczelność Sprężarka po napompowaniu zbiornika sama traci ciśnienie i się włącza Compair czy co jest z Nią nie tak? Wydaje mi się że powinna się wyłączyć po napompowaniu zbiornika i wlączyc dopiero gdy zacznie brakować powietrza w zbiorniku.
  • Helpful post
    vindevil
    Level 27  
    Wszystko w porządku , tak ma być - jeśli jest w taki sposób skonfigurowana.
    Można ją przestawić na większą histerezę i tak aby się wyłączała. Ale tu jest potrzebna instrukcja panela sterującego...
    Bartekos1
    Level 5  
    A gdzie można znaleźć jakiekolwiek informacje na temat tej sprezarki albo obslugi panela sterującego?
    vindevil
    Level 27  
    Najprościej u tego co ją sprzedał... Jak nie ma to sieć.
    Bartekos1
    Level 5  
    vindevil wrote:
    Najprościej u tego co ją sprzedał... Jak nie ma to sieć.

Sprzedający nic nie ma A w sieci nie mogę nic znaleźć
    vindevil
    Level 27  
    Zdjęcie sterownika trzeba by było zrobić.
    vindevil
    Level 27  
    Jest tam sterownik CompAir DELCOS 1000 , ale znaleźć coś na jego temat graniczy z cudem. Wydaje mi się , że tylko kombinowanie klawiszami coś pomoże.
    User removed account
    Level 1  
    Bartekos1
    Level 5  
    Nic nie wstawiałem, jedyne co jest po drodze pomiędzy sprężarką a zbiornikiem ciśnieniowym to osuszacz ziębniczy. Nigdzie nie wstawiłem żadnego zaworu zwrotnego. dziwne jest tylko to że butla trzyma ciśnienie i to kilka dni a kompresor traci w ciągu kilku sekund.
    mychaj
    Level 35  
    Ja bym się dokładnie przyjrzał zbiornikowi czy rzeczywiście ciśnienie na nim ,,stoi".
    O ile spada ciśnienie na sprężarce w czasie pracy na biegu jałowym?
    Co z ciśnieniem w zbiorniku w momencie gdy zaczyna znowu tłoczyć?
    Może to być efekt ustawienia zbyt małej histerezy - w zależności od czułości czujnika, robiłem już sprężarki gdzie odczyt potrafił spaść o 0,5 bara, a na manometrze zbiornika wskazywało może z 0,3.
    Bartekos1
    Level 5  
    W zbiorniku jest 6 barów i nie spada A sprezarka w ciągu kilku sekund potrafi spaść na 0,5bara po czym się załącza na kilka sekund i spowroten wyłącza i tak w kółko. Gdzie się ustawia histerieze ?
    vindevil
    Level 27  
    Tak ma być , że po osiągnięciu ciśnienia zadanego kompresor przechodzi w stan oczekiwania. Ciśnienie systemowe spada i nic się wtedy nie dzieje. Dopiero po spadku "ustawianego" ciśnienie min lub histerezy sprężarka zaczyna pompować. Jeśli ktoś w tym przypadku ustawił tak maszynę to nie pozostaję nic innego jak szukanie w parametrach tych właśnie ustawień.
    Bartekos1
    Level 5  
    Tylko ona nie wpuszcza o 0,5 Bara tylko tylko calkowite ciśnienie sprezarki spada do prawie zera barów i to w bardzo krotkim czasie
    vindevil
    Level 27  
    Tak właśnie ma być, spada ciśnienie systemowe.
    mychaj
    Level 35  
    Coś jest skopane (uszkodzone) w sterowaniu bo czujnik powinien wskazywać ciśnienie sieci, a nie wewnętrzne. I nie może spadać do zera.
    Dwa: ciśnienie ma biegu jałowym dopóki silnik pracuje ma spadać ale tylko do wartości ok 3 bar aby zapewnić smarowanie.
    Całkowite odciążenie dopiero po zatrzymaniu.
    Bartekos1
    Level 5  
    mychaj wrote:
    Coś jest skopane (uszkodzone) w sterowaniu bo czujnik powinien wskazywać ciśnienie sieci, a nie wewnętrzne. I nie może spadać do zera.
    Dwa: ciśnienie ma biegu jałowym dopóki silnik pracuje ma spadać ale tylko do wartości ok 3 bar aby zapewnić smarowanie.
    Całkowite odciążenie dopiero po zatrzymaniu.

To najlepiej zdjąć obudowę i szukać nieszczelności czy wzywać serwis ? Czy w samej sprezarce jest zawór zwrotny? I gdzie znajduje się czujnik ciśnienia ?
    mlody016
    Level 13  
    Nie do końca macie rację, pierwsze wersje tych sprężarek były sterowane z presostatu.
    Dopiero wersje nowsze były na dwa czujniki ciśnienia.
    Jak dasz w sterowniku minus podczas pracy to pokazuje na lewym wyświetlaczu "net" na prawym ciśnienie?