Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak świateł mijania audi b4 avant 1994r.1.6

19 Lis 2018 12:09 921 36
  • Poziom 7  
    Witam. W mojej audi b4 avant 1994r. 1.6 benzyna mam następujący problem. Nie świecą mi światła mijania, postojówki są, długie też tylko nie ma krótkich. Sprawdzałem bezpieczniki wszystkie dobre żarówki też. Wie ktoś może co może być przyczyną?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    jak masz trochę zdolności manualnych, to manetka na stół , styki do przeczyszczenia .
  • Poziom 43  
    E tam zawsze są wypalone i plastik zgufrowany, czyścić to se możesz tapicerke w B4.

Wymiana manetki świateł i dołożenie 2 przekaźników.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 7  
    A nie będzie to uszkodzony przekaźnik?
  • Poziom 19  
    Strumien swiadomosc... napisał:
    czyścić to se możesz tapicerke w B4.
    to sformułowanie ''se" tak tak u was na wsi mówią?

dołożenie 2 przekaźników.
    kolega ''se '' napisze do serwisu audi żeby rozpoczęli akcje serwisową po zapomnieli o przekaźnikach

Jak żarówki są takie jak mają być 55W, a nie jak niektórzy montują mocniejsze żeby lepiej świeciło, efektem wypalony odbłyśnik i styki w manetce. Przy 55W nie trzeba żadnych wynalazków (przekaźników)

E tam zawsze są wypalone i plastik zgufrowany
    rozbierałem kilka sztuk i jak nie było nic złamane to dało się uratować

A4 b5 nie ma przekaźnika

Moderowany przez robokop:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    Ostrzeżenie. Sobie kolega doczyta, w czym przekaźniki pomagają.

• Poziom 7  
    aby wymienić manetkę świateł to trzeba ściągać kierownicę?
  • Poziom 19  
    dudkin napisał:
    aby wymienić manetkę świateł to trzeba ściągać kierownicę?
    TAK
  • Moderator Samochody
    Wymiana manetki na nową - czyszczenie tam nic nie da, przynajmniej na dłuższą metę - słabo kontaktujące styki, wypalone, albo zasyfione kurzem i plakiem zaczynają się grzać, topiąc plastik. Zmodyfikowanie układu, przez dodanie przekaźnika powoduje odciążenie styków na przyszłość - te przewodzą kilkanaście mA, zamiast kilkunastu A.
  • Poziom 19  
    robokop napisał:
    Zmodyfikowanie układu, przez dodanie przekaźnika powoduje odciążenie styków na przyszłość
    tzn, że kolega wie lepiej niż fabryka, idąc tym tokiem myślenia można do wszystkiego przez co idzie prąd podłączyć dodatkowy przekaźnik
    robokop napisał:
    na przyszłoś
    .

Jak żarówki są zamontowane takie jak ma być to nie potrzeba żadnego druciarstwa w postaci dodatkowych przekaźników.
    Moderowany przez robokop:

Druciarstwem, to jest drogi kolego czyszczenie przegrzanych styków, w nadpalonej/stopionej obudowie. Dlatego proponuję przestać forsować swoje racje agresywnym tonem, bo wprowadzę ograniczenie w korzystaniu z forum.

• Poziom 7  
    Dziękuję za podpowiedzi będę wymieniał przełącznik.
  • Poziom 19  
    marek0712 napisał:
    w nadpalonej/stopionej obudowie.
    a skąd wiemy , że coś jest nadpalone czy stopione bo może być tylko styk okopcony
    marek0712 napisał:
    Dlatego proponuję przestać forsować swoje racje agresywnym tonem,
    nikt nic nie forsuje , podałem tylko metodę rozwiązania a zaraz w następnym poście zostałem obrażony
    czyścić to se możesz tapicerke w B4.
    i sprowokowany , więc odpowiedziałem tak samo , za co dostałem Ostrzeżenie.
    Dlaczego szanowny moderator Robokop nie stosuje się do regulaminu ''Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum"
    Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji.

• Poziom 29  
    marek0712 napisał:
    a skąd wiemy , że coś jest nadpalone czy stopione bo może być tylko styk okopcony

Bo w 99,99% zawsze tak się dzieje.

marek0712 napisał:
    tzn, że kolega wie lepiej niż fabryka, idąc tym tokiem myślenia można do wszystkiego przez co idzie prąd podłączyć dodatkowy przekaźnik

No niestety fabryka nie zakładała że auta 30letnie jeszcze będą jeździły. Akurat ta usterka jest już standardem a przekaźnik każdy zakłada.
  • Poziom 19  
    Jarzabek666 napisał:
    a przekaźnik każdy zakłada.
    nie każdy, tak samo jak nie każdy potrafi naprawić przełącznik pająka , parę sztuk już robiłem i jeżdżą do dziś.
    Dzisiaj nie ma już prawdziwych mechaników, wszyscy by od razu chcieli wymieniać na nowe lub poprawiać fabrykę , zamiast sprawdzić jakie żarówki siedzą w lampach (oczywiście za mocne) to od razu przekaźnik by chcieli montować, zamiast zlikwidować przyczynę, a skutkiem jest uszkodzony pająk, słabe światłe przez wypalone odbłyśniki z za mocnych żarówek.
    Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania i robi jak uważa.
  • Poziom 29  
    marek0712 napisał:
    amiast sprawdzić jakie żarówki siedzą w lampach (oczywiście za mocne)

Nie rozumiem czym się różni H4 55/60W od H4 55/66W Osram Philips te z dodatkiem plus 70% itd., możesz tu wytłumaczyć ?? chyba że cię to przerasta bo ja nie rozumiem jak osram night breaker H4 55/60W może więcej prądu ciągnąć od zwykłej H4 55/60W.

Prawie 70% z forum audi ma przekaźniki.
  • Poziom 19  
    Jarzabek666 napisał:
    chyba że cię to przerasta bo ja nie rozumiem
    mówię o mocniejszych np H4 12v 110/90W,
  • Poziom 29  
    Nawet zakładając 110/90W do zwykłych lamp producent przewidział musiał przewidzieć obciążalność styków 250W bo sam taką obciążalność robił.
  • Poziom 19  
    Jarzabek666 napisał:
    producent przewidział
    właśnie , że nie przewidział czego skutkiem jest wypalony odbłyśnik i uszkodzony pająk, na lampie masz wyraźnie napisane jaką żarówkę masz założyć. zakładając mocniejszą zwiększasz obciążenie prawie x2
  • Poziom 29  
    marek0712 napisał:
    właśnie , że nie przewidział

Jak nie przewidział jak sam montował lampy na 250W.
  • Poziom 43  
    marek0712 napisał:
    Dzisiaj nie ma już prawdziwych mechaników, wszyscy by od razu chcieli wymieniać na nowe lub poprawiać fabrykę

Taki h.... co rozgrzebuje nie naprawialne rzeczy i jeszcze pyskuje i ma kompleks boga nie ma prawa nazywać się mechanikiem prawdziwym, to totalny lamer i gimbaza.

NIe pisz więcej dyrdymałów na publicznym forum!

Moderowany przez T5:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

• Poziom 19  
    , jeżeli fabryka wypuściła przełącznik który ma działać z żarówkami 55/60W x 2 to się nie dziw , że po założeniu 110/90 x2 pająk się psuje. prosta matematyka , nie widzę tu 250W
    Taki h.... co rozgrzebuje
    nie mierz wszystkich swoją miarą.
  • Poziom 43  
    Kolego marku auto jest projektowane na 5 lat bezusterkowej jazdy a to że więcej pojeździ to jest tylko fart, dzisiejsze auta mają mniej farta więcej badziewia.
  • Poziom 29  
    marek0712 napisał:
    jeżeli fabryka wypuściła przełącznik który ma działać z żarówkami 55/60W x 2 to się nie dziw , że po założeniu 110/90 x2 pająk się psuje. prosta matematyka , nie widzę tu 250W

Czy ja piszę do ściany?? a czy kolega wie co to lampy zespolone? czy wie co to lampy soczewkowe? czy wie co to lampy hella black? siema black? może zanim zaczniesz o tym dyskutować to może za lekturę się weź o tym samochodzie.
  • Poziom 19  
    Jarzabek666 napisał:
    wie co to lampy zespolone? czy wie co to lampy soczewkowe? czy wie co to lampy hella black? siema black?
    ja ci mówię o poborze prądu x2 a ty wyskakujesz z czymś takim, odnoszę wrażenie , że dyskutuje z dzieckiem.
    Szkoda dyskutować już w tym temacie, wszystko chyba już zostało powiedziane
  • Poziom 29  
    Bo za przeproszeniem nic nie wiesz a tylny przeciwmgłowy 55W jest zasilany z "nieba" a zespolaki 2xH4 2x H1 też z "nieba" nie wspomnę już o soczewkach.
  • Poziom 19  
    Jarzabek666 napisał:
    tylny przeciwmgłowy 55W jest zasilany z "nieba" a zespolaki 2xH4 2x H1 też z "nieba" nie wspomnę już o soczewkach.
    przecież przeciwmgłowe tył to tylko 21W i nie ma tu nic do rzeczy tak jak i h1. Światła mijania to oddzielny styk w pająku, o przeciwmgielne osobny przełącznik, a jak ma ktoś halogeny z H1 to idzie też oddzielnie, nie dziwi mnie fakt brnięcia na siłę w swoją tezę , brak wiedzy , wybaczam , ale na przyszłość radzę się doszkolić zanim kolega zabierze głos na poważnym forum.
  • Poziom 43  
    Fakt jest taki że dopóki jest czysto to jest fajnie ale jak zafajdacz plakiem i do tego przyklei się brud to po stykach. Ulatuje tylko życiodajny dym i ciemność zapada.
  • Poziom 29  
    marek0712 napisał:
    przecież przeciwmgłowe tył to tylko 21W i nie ma tu nic do rzeczy tak jak i h1. Światła mijania to oddzielny styk w pająku, o przeciwmgielne osobny przełącznik

Włsnie że nie widać twój brak wiedzy. Przeciwmgłowy czasami jest 55W a styk jest też ten sam co światła mijania Nie ma ten pajak osobnego styku. I nie zawsze na przekaźniku bo to tylko wersje z przednim miały. Jakie halogeny ja mówię o światłach dlatego nazywają się zespolone gdzie mijania to 55W a długie 110W a jak rozbierałeś przełącznik tak wiesz że styki mijania/długie są takie same.
  • Poziom 19  
    Jarzabek666 napisał:
    tylny przeciwmgłowy 55W
    Jarzabek666 napisał:
    Przeciwmgłowy czasami jest 55W
    jedna żarówka z tyłu 21W i nie ma innej opcji, chyba że ktoś dołoży drugie 21w z prawej wtedy masz 42W a nie 55W
    Jarzabek666 napisał:
    Jakie halogeny
    Jarzabek666 napisał:
    2x H1
    kolega nie wie , że żarówka h1 to halogen
    Jarzabek666 napisał:
    styki mijania/długie są takie same.
    czyli wychodzi z tego że we wszystkich audi b4 naraz świecą równocześnie mijania i drogowe
    Jarzabek666 napisał:
    styki mijania/długie są takie same.
    jakby były te same to założyciel tematu nie miał by drogowych ani mijania, a drogowe ma tylko brak mijania.

Dalsza dyskusja nie ma sensu, daj już spokój bo z postu na post pogrążasz się coraz bardziej
  • Poziom 29  
    marek0712 napisał:
    jedna żarówka z tyłu 21W i nie ma innej opcji,

No ja pier.... Siema black, hella black ma 55W.

marek0712 napisał:
    kolega nie wie , że żarówka h1 to halogen

Ta jasne żarówka h1 w soczewkach to też halogen??