Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz antenowy - Schemat

dafit906 01 Sep 2005 00:06 10933 5
 • #1
  dafit906
  Level 27  
  Witam, ma ktos schemacik wzmacniacza antenowego ? potrzebuje do samochodu bo slabo odbieraja stacje. Antena jest nowa - poprawilo sie lecz to nie to.

  Pozdrawiam Dawid.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Radyjko = Audi BOSE
 • #2
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl
 • #3
  SlaweK
  Level 43  
  Wzmacniacz mało kiedy faktycznie pomaga. Fabrycznie stosują go firmy po to głównie by zrekompensować straty na długim kablu antenowym choć nie jest to regułą. Wzmacniacz wzmacnia wszystko, zakłócenia i trzaski też. Wymieniałeś kabel antenowy czy tylko bat ? Warto sprawdzić na pożyczonej antenie ze sklepu czy odbiór się poprawia bo jeśli nie to można podejrzewać ze w radiu jest coś nie tak. Musisz też pamietać że w trybue DX radio zatrzymuje się na słabszych stacjach. Warto też sprawdzić czy w aucie nie było fabrycznie wzmacniacza i on nie działa psując odbiór.
  Ogólnie jestem przeciwny montowaniu wzmacniaczy bezkrytycznie.

  SławeK
 • #4
  dafit906
  Level 27  
  Antena zmieniona caluska, bat, kabel zrobiona masa po prostu lepiej niz w fabryce. Ale po zalozeniu pozyczonego wzmacniacza wszystko bylo jak nalezy. wiec jednak poszukuje schemaciku takiego czegos bo nie bede wydawal kasy ponad 25 zl jak mozna sobie samemu zrobic o wiele taniej.

  Dodano po 6 [minuty]:

  co sądzicie o tym ??

  http://www.electronics-lab.com/projects/rf/022/
 • #5
  SlaweK
  Level 43  
  Oczywiście, projekt jak projekt, przekonasz się w praktyce ale musisz pamiętać że to technika w.cz i sukces nie zależy tylko od poprawnego montażu a wiele zależy np od kształtu scieżek płytki dukowanej.

  SławeK
 • #6
  dafit906
  Level 27  
  i nawiniecia cewek.