Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] IVECO DAILY 35S13 - Iveco nie odpala

19 Nov 2018 14:45 6297 3
  • Level 10  
    Witam Panowie.

Mam problem z moim autem. Kupiłem je kilka miesiecy temu i nie miałem z nim żadnych problemów. Az do dnia kiedy to w deszczowy dzień podczas cofania z parkingu wieksza ilosc wody spadła między budę a plandekę. Autem przejechałem jeszcze 30 metrów i normalnie je zgasiłem pod załadunek. Do tej pory nie udało mi się go uruchomić.

To co sprawdziłem :

- brak napięcia na pompce paliwa w ramie - bezpieczniki wszystkie dobre - po podaniu dodatkowego napięcia na pompkę - pracuje ale auto nie pali.
    - przy pomocy placka - pali od razu
    - brak zasilania na wtyczcie okrągłej do podpięcia kompa
    - brak guzika z diodą do wywoływania świetlych informacji o blędach
    - wypalony i urwany styk w module zamontowanym w ramie - okazało się że jesto to moduł centralnego zamka. Nie wiem czy styk odpadł przy odpinaniu wtyczki w celu sprawdzenia wilgoci czy wcześniej - moduł zamówiony i będzie jutro na podmianę.
    - auto nie ma oryginalych kluczyków - była zmieniana stacyjnka
    - w w kablach pod maską tez jest zrobiony bałgan - buda była rozbierana do malowania i zmontowali to na sztukę.
    - przed i po zaplonie napięcie dochodzi przed kompa - za kompem tez coś znalazłem.

Proszę o pomoc :(

Dzięki i pozdrawiam

IVECO DAILY 35S13 - Iveco nie odpala IVECO DAILY 35S13 - Iveco nie odpala IVECO DAILY 35S13 - Iveco nie odpala IVECO DAILY 35S13 - Iveco nie odpala
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 26  
    Koniecznie przeprowadzić diagnostykę.Zasilanie gniazda diagnostycznego ,11 pin na ostro ze stacyjki styk 15A,pin 27 stałe zasilanie przez bezpiecznik nr. 29 to jest 5 A z prawej strony najniżej usytuowanego mini przekaźnika.Co do ręcznego wywołania kodów błędu zewrzeć do masy pin 23B EDC o nr.przewodu 5156 . Uaktywni na pulpicie migający symbol wtryskiwacza z kodem błyskowym.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 10  
    Dzięki za odpowiedź

Nie odzywałem się po grzebałem w aucie

Zasilanie na wtyku jest - na obu stykach.
    Na 11 po zapłonie a na 27 stałe z aku

Do masy kabla nie podepnę poniweważ mam nowszy sterownik - edc16 i tam tego nie ma - ale wg instrukcji zwarcie kabelka wywoluje sygnaly swietlne przy starszej wersji ms6.3

Zasilanie na kompa jest - po stacyjce tez na 28 styku kabla. Do tego 1 i 5 plus12 a aku , oraz 2,4 i 6 - masa

Koputer się nie kominukuje , mimo iż moduł delphi mryga na niebiesko i zielono - na innym iveco działa - niestety to 200 rok i kompy nie pasują na podmianę.

Co jeszcze? :(

Kupować w ciemno kompa?

Przegrzebalem wszystko. Nie mam juz do niego zdrowia :/
  • Level 10  
    Temat do zamknięcia - auto odpalome.

żarówka na kabelkach pokazała kiepski prąd na kompa - mimo że miernik pokazywał 12V.

Pozdrawiam