Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kiano Intelect X2 HD C109 - Szukam BIOS''u

mgcompany 19 Nov 2018 18:47 1776 7
 • #1
  mgcompany
  Level 10  
  Poszukuję wsadu BIOS do Kiano Intelect X2 HD C109
  Oznaczenie kodowe płyty: CHT-P12A_MAINBOARD_V102
  CPU: Intel Atom Cherry Trail X5-Z8300 1.44 GHz
  BIOS: 8MB 1,8V Winbond 25Q64FWSIG

  Serwis Kiano olewa klientów, nie chce im się diagnozować (z góry zakładają uszkodzenie płyty i jej płatną wymianę na nową, której i tak nie mają na stanie, a sprzęt jeszcze na gwarancji), nie widzą podstaw do wgrania BIOSu i nie zamierzają udostępniać plików, bo po co ktoś ma sobie samemu naprawić sprzęt, lepiej niech ma cegłę, serwis nie naprawił, to niech klient się pier... :evil:

  EDYCJA:

  Po długim czasie udało mi się dorwać drugi taki sprzęt, zrobiłem dump z poziomu Windowsa narzędziem FPTw od Intela dla platform Cherry Trail i Braswell. Wrzucam w załączniku, może komuś się przyda.
  Wrzucam też narzędzie do zrzutu biosu.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  mlody016
  Level 13  
  Też miałem problem z elegance, gniazdo ssd M2 nie działało, bez problemu udostępnili wsad do BIOSU. Okazało się, że to nic nie dało jak im dwa razy odesłałem i podstawiłem pod ścianą to wymienili gniazdo i po sprawie.

  Ja bym odsyłał do skutku, zanieś do zewnętrznego serwisu niech Ci zrobią ekspertyzę i doślij im to przy okazji ich obciążając.
 • #3
  mgcompany
  Level 10  
  Nie chce mi się kopać z koniem. Pisałem wiele razy, ale odpowiedź zawsze jest ta sama. Oni nie naprawią, nie zarobią, to nie dadzą nikomu samemu naprawić.

  Bardziej się zastanawiam czy nie podejdzie czasem BIOS od klonu tego sprzętu -> Chuwi Hi10. Te same bebechy, ta sama platforma C109, ta sama kość, różnica to rozdzielczość ekranu, ekran pewnie ten sam, jedynie sterownik dotyku różni się lekko, w Chuwi jest Silead GSL1680, w Kiano GSL3680, ale w BIOSie i tak nie działa.
 • Helpful post
  #4
  gradek83
  Level 41  
  Z tego co u sąsiadów ze wschodu podają Chuwi HiBook (CWI514) ma też oznaczenie płyty CHT-P12A_MAINBOARD_V102

  w załączniku pliki ale sprawdzasz na własne ryzyko.

  Jeśli masz go na gwarancji to po wgraniu innego biosu wsadu musisz się liczyć z tym że tej gwarancji możesz się pozbyć miej to na uwadze.

  Źródło 1 2 3
 • #5
  mgcompany
  Level 10  
  Dzięki!
  Gwarancja w przypadku Kiano i tak jest nic nie warta, producent ma klientów głęboko w... ;)
  Czekam aż przyjdą sprzęty do wgrywania BIOSu i testuję. I tak leży nie żywy, więc nic mu nie zaszkodzi. A jak nie wstanie, to spróbuję go przerobić na drugi monitor.
 • #6
  gradek83
  Level 41  
  Tak z ciekawości zapytam a jaka jest historia tego sprzętu... dlaczego akurat stawiasz na to że to wina biosu ? Podczas aktualizacji poszło coś nie tak?
  Czy tak namieszało się w ustawieniach w biosie że wyszło albo i nie wyszło jak wyszło.
  Jak będziesz miał to na co czekasz to warto zgrać to co jeszcze masz tak w razie WU.
 • #7
  mgcompany
  Level 10  
  Zmiana jednego ustawienia w BIOSie, nie pamiętam już czego dotyczyła, bo to z dobry miesiąc temu było, jakiejś pierdoły, która w 99% płyt absolutnie nie powoduje "uszkodzenia" i już się nie uruchomił. Czemu stawiam na BIOS? Bo jak się później okazało, to częsta przypadłość poruszana na forach Chuwi. Szkoda, że dowiedziałem się o tym jak padł, a nie spodziewałem się, że jest aż tak upośledzony (wiele distro linuxa nie rusza na tym sprzęcie właśnie przez UEFI/BIOS), a wcześniej trochę w nim siedziałem przy próbach instalacji linuxa i nic się nie działo. Znalazłem film z instrukcją, która podobno działa na chiński sprzęt, więc spróbuję. https://www.youtube.com/watch?v=-K8Xif-6GUw
 • #8
  Robertdek
  Level 12  
  Witam
  Potrzebuje bios do Kiano intelect X3 ,może ktoś pomoże . Z góry dziękuję.
  Pozdrawiam