Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Passat b6 - Nie zakluczajace się drzwi kierowcy

19 Lis 2018 21:45 1524 10
  • Poziom 3  
    Witam, mój problem z passatem polega na tym, że kluczyk nie pasuje do wkładki zamka (ale nie o to mi teraz chodzi). A centralny zamek nie zamyka mi przy 'zakluczaniu', drzwi kierowcy. W takim stanie go kupiłem. Wiec zabrałem się do roboty. Zdjąłem wierzchnie obicie drzwi. Odłączyłem od niej jedną kostkę oraz linkę by ją odłączyć od drzwi. Zrobiłem sobie przerwę i nie dawno jak chciałem otworzyć drzwi kierowcy to się nie chcą otworzyć. Nawet przy odblokowaniu drzwi przez centralny. Co o tym sądzicie? W czym tkwi problem? Dodam, że też rozładował mi się akumulator. Ale samochodem ostatnio mało jeżdżonę.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Radzę sprawdzić wiązkę przewodów przy progu z lewej strony kierowcy, często tam są zwarcia powodujące rozładowanie akumulatora, jak i przerwy w połączeniach, wilgoć, śniedż itp..
  • Poziom 3  
    Tak ale czemu drzwi się samoczynnie zamykają

Edit. Dobra coś mi się wydaje ze zewnętrzna klamka nie jest zamocowana do linki bo luźno chodzi i temu drzwi nie można było z zewnątrz otworzyć tylko ze środka
  • Poziom 3  
    Jutro wymieniam zamek w drzwiach kierowcy i główną klamke. Może pomoże. Tymczasem zauważyłem nowy problem. Nie odklucza tylnich lewych drzwi z centralnego. Może faktycznie wina stoi po stronie przewodów. Jak je się sprawdza ? Zapewne voltomierzem.
  • Poziom 32  
    Standardowo do sprawdzenia (przynajmniej) są mikrostyki krańcówek wszystkich zamków drzwi, klapy, itd. Robi się to za udziałem testera OBD2, a nie żadnego miernika. Samemu możesz sobie co najwyżej sprawdzić je patrząc się na włączenie/wyłączenie światełka podsufitki/klapy bagażnika zamykając/otwierając po kolei drzwi/klapę bagażnika. W każdym z napędów znajduje się komputer sterujący drzwi, którego oznaką działania jest po prostu chodząca szyba. Jak zasilania napędu brak to w drzwiach nie działa nic oprócz głośnika. Nie trzeba aż tak rozpierniczać wszystkiego.
  • Poziom 3  
    Podsumuje tu wszystko.
    Podłączyłem w dzrwiach kierowcy nowy zamek probnie tylko pod kostkę bez jego montażu i ;

Przy użyciu kluczyka auto zamyka wszystkie drzwi
    Przy użyciu kluczyka auto nie otwiera żadnych drzwi
    Przy użyciu centralnego samochód zamyka wszystkie drzwi prócz kierowcy
    Przy użyciu centralnego samochód otwiera wszystkie drzwi Przy czym lewe tylnie otworzył 2 razy na 10

Ta sama sytuacja jak i bez tego zamka

Kierunkowskazy migaja przy zakluczaniu i odkluczaniu
    Wszystkie szyby działają (w drzwiach kierowcy działały przed demontażem drzwi) tylko w tych lewych tylnich chodzi słabo ale chodzi ale czuć ze coś nie tak
    Jeśli chodzi o światła zapalają się przy każdym otwieraniu drzwi Prócz klapy
    Ale na ekranie pokazuje poprawnie otwieranie wszystkich drzwi wraz z klapą

Naprawdę proszę o pomoc i naprawdę jej potrzebuje bo mecze się z tym jak matka z lobuzem.
    Jeśli będzie trzeba to kupię ten skaner tylko czy mi napewno pomoże.
  • Poziom 32  
    Trzeba wyjąć wkładkę i sprawdzić działanie zamka śrubokrętem. Ważne żeby pionowy rygiel w rogu szyby chodził luzem.
  • Poziom 11  
    Zamek kierowcy do wymiany. Drugie drzwi rozbierasz mierzysz napięcie żarówką 5W na zasilaniu silniczka zamka podczas zamykania i otwierania. Jeżeli jest to wymieniasz drugi zamek, jeżeli nie ma lub żarówka tylko żarzy to sprawdzasz kable w przelotce drzwi i dalej.
  • Poziom 3  
    Wkładkę wyjalem . Zamykając i otwierając samochód z srubokreta zamyka oraz otwiera caly samochód prócz zamka kierowcy którego właśnie wymieniłem na zamiennik.
    Chyba nie potrzebnie bo wygląda na to ze do tego zamka nie dochodzi żaden sygnał wiec coś z elektryka.
    Mogę to sprawdzić jakoś neonowka jak np przy bezpiecznikach ? I czy ta usterka może być związana z brakiem jakiegoś bezpiecznika ?

Ps. Dodam że jak otworze klapę bagażnika to nie pali mi się tam światło i pojawiły mi się dwie wczoraj kontrolki o malym poziomie plynu oraz z awaria ASP. Ale uważam że to nie ma nic wspólnego z tym zamkiem wiec ta naprawa czeka w kolejce
  • Poziom 32  
    Jak z centralnego otwiera to znaczy że siłownik ma zasilanie w prąd. Jak wyjmiesz wkładkę i chodzi w obie strony, to chyba oczywiste co jest nie tak. Jak nie zamyka kierowcy, to może mieć (a raczej na pewno ma) niedomknięte drzwi. Miałeś obejrzeć wzrokiem wiązkę i co. Nie ma potrzeby nic mierzyć. W ogóle ja dziwię się, że chcesz to jeszcze męczyć, ech...