Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Auris 1.3 mk1 - Nie odpala,błąd P1604,rozrusznik nie rozłącza

kryho79 19 Nov 2018 21:46 7161 4
    kryho79
    Level 10  
    Pacjent Toyota Auris 1.3 mk1 2011. Auto dziś rano nie odpaliło, rozrusznik kręci, ale co ciekawe przełączając z pozycji zapłonu na rozruch kręci tak długo (bez trzymania), aż nie wyłączy się kluczyka do pozycji zapłonu - jakby nie wracał na swoją pozycje (choć teoretycznie wraca- trudno wyczuć). Do tego śmierdzi benzyna (raczej objaw tego ze pompa podaje paliwo, a brak zapłonu powoduje jego nadmiar). Podpięcie pod komputer daje jakże błyskotliwa wskazówkę - „problem z uruchomieniem „😏- na szczęście jest i kod błędu P1604. Ktoś coś?
    Nie wiem czy jest jakieś zabezpieczenie, że w chwili, gdy cały czas kręci automat rozrusznika (np. jeśli coś się spiekło w rozruszniku, przekaźniku i trzyma) to by nie zepsuć rozrusznika owe zabezpieczenie nie pozwala podać zapłonu, a tym samym uruchomić silnika, czy może kostka stacyjki poleciała i zacina się na pozycji startu rozrusznika ( i tu tez nie pozwala zabezpieczenie uruchomić silnika w trakcie jego działania) Czy może jakiś przekaźnik odpowiedzialny za te dwa na raz? Bo co najbardziej symptomatyczne to fakt, iż po przekręceniu kluczyka w pozycje uruchomienia rozrusznika można puścić kluczyk, a rozrusznik sam nadal kręci.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
    kryho79
    Level 10  
    Na 15 znaczy się na bezpieczniku z oznaczeniem 15?

Dodano po 24 [minuty]:

15 jeśli to o bezoiwcznik chodzi to jakiś Bezpiecznik zapasowy
    /Wielopunktowy wtrysk paliwa - z tego co znalazłem ?
    Napięcie na nim być powinno czy tez nie? Jak z wtrysku paliwa to raczej powinno? W końcu powinien dostać dawkę paliwami uruchomienia? Dobrze kombinuje?

Dodano po 19 [godziny] 42 [minuty]:

Nikt? Nic?
    Hektar Zahler
    Level 34  
    P1604 zawsze kojarzył mi się ze sprawnym autem np. brak paliwa. Być może ktoś do mnie z tym wracał. Nie jestem w stanie sobie przypomnieć. Ale robiłem Yariskę w benzynie po wymianie sterownika na nowy i bardzo długiej drodze przez mękę, więc ją pamiętam. Usterka banał. Przyczyna wiązka. Istotne było, że kiedy palił (bo palił jak chcial), to na włączonych światłach (o ile dobrze pamiętam) nie palił wcale i czasem wyrzucał ten błąd. Oznacza to mniej więcej tyle, że wykryto niepowodzenie rozruchu gdy wszystko działa. A bynajmniej sterownik nie widział powodu, aby wyrzucić błąd.

p.s.
    Jak oczekujemy pomocy to nie pajacujemy bo wstawki typu Ktoś Coś Nikt Nic możesz sobie darować.
    kryho79
    Level 10  
    dzięki kolego za odpowiedź i zainteresowanie - paliwo jest, kable sprawdzone. Zastanawia mnie czy to wina bardziej stacyjki, czy może zacząć od rozrusznika...
    P.s. Kolego nie obraź sie, ale nie bardzo rozumiem - równie dobrze mógłbym napisać, iż Twoje p.s. jest "pajacowaniem" (nic nie wnosi do dyskusji to co w tym post scriptum zawarłeś). Zwykle w ten sposób się podbija temat (tu jednak pojawia się to w edycji, a do podbijania służy inny sposób), a to, że liczę na pomoc...no coż - chyba każdy pisząc na jakimkolwiek forum z prośbą o pomoc na nią liczy. Napisałem tak, bo pisałem dość późno i zanim rano ktoś mógłby to zobaczyć zapewne pojawiło się tysiąc innych postów.