Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny wirus ktorego ciezko usunac

Mareku234 19 Lis 2018 23:10 207 14
  • #1 19 Lis 2018 23:10
    Mareku234
    Poziom 1  

Witam otoz zalapalem dziwnego wirusa przez ktorego nie moge uruchamiac niektorych plikow exe oraz zainstalowac antywirusa wyskakuje mi komunikat iz moge miec rootkita i musi zresetowac komputer. Natomiast po restarcie komputera wyglada to tak jakby zrobil sobie punkt przywracania i nie wazne czy usune jakies pliki czy zrobie cokolwiek po ponownym uruchomieniu zostana one przywrocone.Pprzy probie sformatowania calego dysku za pomoca tego programu od windoowsa badz diskpartu wyglada to jakby ten wirus blokowal mi zrobienie tego mianowicie klikalem usun oraz formatuj i nic sie nie dzialo w programie disk part uzylem polecenia clean oraz "create partition primary" lecz wyskakiwal komunikat iz nie ma miejsca na dysku mimo tego ze wczesniej go probowalem sformatowac za pomoca "clean"

0 14
  • #2 19 Lis 2018 23:27
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Clean nie formatuje dysku.
    Wymaż nawet sam początek dysku (najlepiej cały) programem np. MHDD polecenie erase, lub nawet linux polecenie dd if=/dev/zero of=/dev/sdX - gdzie X to litera oznaczająca dysk z wirusem. Bo rozumiem że chcesz wszystko usunąć i nie masz żadnych ważnych danych do zachowania?

0
  • #6 20 Lis 2018 16:16
    Mareku214
    Poziom 3  

@Kolobos A wiec przy probie skanu wywala mi blue screena i nie mozliwe jest dokonczenie skanowania. Program tdsskiller potrzebuje rebboota aby zainstalowac sterownik i niestety nie moge zresetowac systemu poniewaz usuwa i przywraca wszystkie dokonane zmiany. Windows wyslal mi komunikat o wirusie blueteal ale niestety nie wiem czy go usunal i calkowicie wyeliminowal.

0
  • #7 20 Lis 2018 17:08
    Kolobos
    Spec od komputerów

W trybie awaryjnym rowniez?

0
  • #8 20 Lis 2018 17:35
    Mareku214
    Poziom 3  

Trybu awaryjnego również nie mogę uruchomić ponieważ trzeba do tego zresetować komputer co wiąże się z tym co napisałem wyżej

0
  • #9 20 Lis 2018 17:56
    Kolobos
    Spec od komputerów

To Twoj komputer? Instalowales oprogramowanie tego typu:
    https://www.raymond.cc/blog/reboot-windows-and-automatically-restore-to-its-original-state/ ?
    System sam niczego nie przywracania ani nie usuwa zmian.

> Windows wyslal mi komunikat o wirusie blueteal ale niestety nie wiem czy go usunal i calkowicie wyeliminowal.

Tzn Defender? To nie wirus, z tego co widze to jakies dodatki do FF, nie ma to znaczenia.

Watpie zebys mial jakas infekcje.

0
  • #10 20 Lis 2018 23:31
    Mareku214
    Poziom 3  

A wiec przedstawie co zrobiłem. Mianowicie zainstalowałem nowego wina na drugim dysku przeskanowałem dysk (ten zarażony) za pomocą malwarebytes ale nie wykrylo zadnych wirusow wiec sprobowalem sformatować ten na którym był i jest ten "Wirus" ale niestety niepowodzenie ponieważ pokazywalo mi iż pomyślnie sformatowalo natomiast nic tak naprawdę się nie zrobilo.

Dodano po 1 [minuty]:

(Kontynuacja ponieważ zabrakło mi slow) Wiec recznie postanowiłem usunąć wszystkie pliki zostały tylko 3 foldery windowsoskie zresetowałem komputer w celu poszukanie szybszej metody i ku mojemu zdziwieniu na zainfekowanym dysku powrocilo wszystko do normy (wrocily stare foldery itd).

0
  • #11 21 Lis 2018 07:57
    Kolobos
    Spec od komputerów

W takim razie musisz miec zainstalowane oprogramowanie do ktorego link podalem, dlatego wszystko zostaje przywrocne po resecie.

Najlepiej gdybys zapytal wlasciciela komputera, co dokladnie zainstalowal, ale skoro nie wiesz to wyzeruj caly dysk przy pomocy mhdd.

Infekcji tutaj nie ma i watpie zeby kiedykolwiek byla.

0
  • #12 21 Lis 2018 12:31
    Mareku214
    Poziom 3  

Ja jestem właścicielem tego komputera i właśnie żadnego tego typu oprogramowania nie instalowałem ponieważ było nie potrzebne dzieje się tak odkąd pobrałem gre z torrentow... wyglada to jakby „wirus” zrobił sobie punkt przywracania.

0
  • #13 21 Lis 2018 13:02
    krzychupar
    Poziom 40  

Pamiętasz może kiedy pobierałeś to grę i jaką?

0
  • #14 21 Lis 2018 13:05
    Mareku214
    Poziom 3  

Tuż przed tym jak komputer zaczął mi wariować był to Far Cry 5 jakieś 3-4 dni temu

0
  • #15 21 Lis 2018 13:32
    g107r
    Poziom 34  

Jakiej gry, jakiego torrenta ?
    Ten torrent nie ma nieprzychylnych opinii w komentarzach - "WIRUS !!" ?
    Grę zainstalowałeś, czy wystarczyło samo włączenie torenta, który ściągnął razem z grą, lub osobno to co teraz przeszkadza ?
    Grę można by "prześwietlić" w internecie, jakieś wzmianki o zagrożeniu mogłyby być, z dodatkowym plikiem to już chyba nie.

Mareku214 napisał:
    Wiec recznie postanowiłem usunąć wszystkie pliki zostały tylko 3 foldery windowsoskie

Jakie, i jakie pliki zostają w folderach ? Są najpewniej w użyciu, dlatego nie dają się usunąć.
    Może w ten sposób, jak nic nie widać ?
    Mareku214 napisał:
    zainstalowałem nowego wina na drugim dysku
    Uruchamiałeś stary system z podpiętym nowym systemem/dyskiem ?
    Zawsze się zastanawiałem, co windows trzyma na świeżo sformatowanym dysku w utworzonych tam folderach zaraz po formatowaniu.
    Jak już samemu czyściłeś dysk, to jak masz zaznaczone pokazywanie
    Dziwny wirus ktorego ciezko usunac
    Żeby usuwać, trzeba widzieć.

0