Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netflix - po zmianie nr karty Visa nagle jest kilka logowań z Anglii i Singapuru

java3 20 Lis 2018 00:18 120 10
  • #1 20 Lis 2018 00:18
    java3
    Poziom 4  

Witajcie,
    Dziś rano na swoim koncie w Netflix zmieniłam nr karty Visa (stara straciła ważność).
    Kilka godzin potem otrzymałam wiadomości od Netflix o trzech logowaniach na moje konto - jedno z Anglii i dwa z Singapuru.
    Wszystkie w przeciągu godziny.

Oczywiście zmieniłam hasło, ale pytanie czy mam się bać o bezpieczeństwo mojej karty?

I w jaki sposób jest możliwe zdalne logowanie się na czyjeś konto Netflixa, zwłaszcza jak komputer jest chroniony przez dobrego antywirusa? (Kaspersky)

Z góry dziękuję za odpowiedzi

0 10
  • #2 20 Lis 2018 00:20
    sosarek

Poziom 43  

Pisz na support Netfixa lub zablokuj te konta ze swojego profilu.

0
  • #3 20 Lis 2018 00:57
    java3
    Poziom 4  

Moje pytanie dotyczyło bardziej tego:
    1. Jak jest możliwe włamanie się na czyjeś konto w Netflix.
    Czy to działanie hakerskie, czy po prostu Netfix jest tak słabo zabezpieczony, że każdy praktycznie może to zrobić.

2. Jak się ma do tego zabezpieczenie komputera przez antywirusa - czy jakikolwiek antywirus jest w stanie zabezpieczyć przed takim włamaniem, czy nie

Odnośnie Twojej rady - w jakim sensie zablokować konta?
    Mam przestać używac Netflixa?

A do supportu napisałam, tylko jeśli mają słabe zabezpieczenia, to przecież mi o tym nie powiedzą.
    Dlatego pytam tutaj.

0
  • #4 20 Lis 2018 01:02
    sosarek

Poziom 43  

1. Jak na każde inne, możliwe że masz jakiś Malware/Spyware w komputerze.
    2. Zależy od antywirusa.
    Jak zablokować konta - wchodząc na Netflix przez przeglądarkę masz opcję - Kto ogląda - Klikasz Zarządzaj Profilami, na wybranym masz ikonę ołówka - klikasz i masz opcję Usuń.

0
  • #5 20 Lis 2018 01:22
    java3
    Poziom 4  

Wiem jak się blokuje konto :)
    Pytałam czy rzeczywiście miałeś na myśli to, aby je całkowicie zablokować, pozbawiając się tym samym możliwości korzystania z niego.

A jeśli tak, to w jakim celu? Hasło zostało zmienione. A jeśli mieli dostęp do mojej karty, to już mają jej wszystkie dane, więc co mi da blokada konta?

Pytałam też, czy i jak jest możliwe zdalne logowanie się na czyjeś konto w Netflix, czy gdziekolwiek.
    Zwłaszcza jeśli komputer jest chroniony antywirusem.

0
  • #6 20 Lis 2018 01:47
    beatom
    Poziom 32  

Bardziej bym sie przejal Karta niz kontem na Netflix...

0
  • #7 20 Lis 2018 01:55
    xury
    Poziom 39  

java3 napisał:
    właszcza jak komputer jest chroniony przez dobrego antywirusa? (Kaspersky)

Ośmielam się wątpić. Swego czasu było o tym, że Kaspersky szpieguje. Może to amerykańska propaganda, a może prawda. Poniekąd żaden antywirus nie zabezpieczy na 100% Ja z kolei uważam, że najlepszy jest systemowy defender.
    Proponuję przeskanować go programem frst i wstawić logi.

0
  • #9 20 Lis 2018 02:41
    beatom
    Poziom 32  

O tym samym co ja.
    Zaloz blokade lub przynajmniej monitoring na jakis czas, bedziesz spala spokojniej.
    Moje dane akurat wyplynely z firmy obslugujacej moje ubezpieczenie zdrowotne i akurat zlodzieje pociagneli za moje roczne rozliczenie podatkowe.
    Kto wie co moze z Netflix'a wyplynac.

W miedzyczasie zmienilas tekst i troche moja wypowiedz jest niespojna.

0
  • #10 20 Lis 2018 02:56
    java3
    Poziom 4  

Możesz sprecyzować o jakiej blokadzie i monitoringu mówisz?

PS. Sorry jeśli zmiana tekstu wprowadziła Cię w konsternację

0
  • #11 20 Lis 2018 03:15
    beatom
    Poziom 32  

Troche juz wykraczamy poza tematyke dzialu.

Nie wiem jak to dziala u Ciebie, ale jesli mam jakies podejrzenia w transakcjach za pomoca karty kredytowej to dzwonie na swoj Customer Service i moge poprosic o monitorowanie moich transakcji lub nawwet ich blokade. Po tej "awarii", ktora mnie spotkala musialem potwierdzac wieksze transakcje karta.
    Zadzwon na numer na karciei powinni Cie poinformowac o takich mozliwosciach.

0