Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Piec Vitodens 100W i sterownik Euroster 2006Tx

20 Lis 2018 07:47 471 5
  • Poziom 4  
    Witam serdecznie,
    Wymieniłem przewodowy sterownik Euroster 2006 na bezprzewodowy Euroster 2006Tx i piec nie reaguje. Sterownik podłączyłem w to samo miejsce co poprzedni - dwa kabelki opisane cyfrą 5.
    Nadajnik co jakiś czas miga zielomym światłem więc jakby odbiornik widział, jednak jak nastawiam większą temperaturę na sterowniku , pojawia się znaczek grzania na sterowniku jednak piec nie reaguje.
    Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to trzeba podłączyć?
    Czy problem jest w sterowniku czy coś źle podłączyłem?
    Baterie nowe, reset również nie pomaga.
    Będę wdzieczny za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Czarne kabelki z czerwonymi końcówkami oznaczone cyfrą 5 umieszczone po lewej stronie w kotle spięte z innymi kablami służą do podłączenia czujnika temperatury w zasobniku. Termostat pokojowy podłączasz na płycie kotła tuż obok przyłącza zasilania
    http://www.viessmann.com/web/poland/pdf-90.ns...-W%20B1HA,%20B1KA%20(09.2014).pdf?OpenElement
    złącze F styk 1iL strona 17 i 19
  • Poziom 4  
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli tamte kabelki z cyframi 5 podpinam z powrotem tak jak były a sterownik podłączam zgodnie z tym co mi pan przesłał. Dobrze jak tylko wrócę z pracy zabiorę się za to i dam znać czy ogarnąłem.
    Dziękuję
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    MarcinM123 napisał:
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli tamte kabelki z cyframi 5 podpinam z powrotem tak jak były a sterownik podłączam zgodnie z tym co mi pan przesłał. Dobrze jak tylko wrócę z pracy zabiorę się za to i dam znać czy ogarnąłem.
    Dziękuję
    Pozdrawiam

Jeśli to kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem to te kabelki z cyfrą 5 powinny być podłączone do czujnika temperatury cwu w zasobniku. Radzę uważać z takim beztroskim podłączaniem gdzie popadnie bo można uszkodzić sterownik kotła. Proszę nie pytać ile kosztuje nowy, szkoda psuć sobie dobry humor.

Czy stary termostat był na pewno podłączony do kabli 5? I działał?
  • Poziom 4  
    Ewoo dziękuje za pomoc, podłączyłem zgodnie z wytycznymi - wszystko działa. Dzięki . Pozdrawiam
  • Poziom 4  
    Ewoo dziękuje za pomoc, podłączyłem zgodnie z wytycznymi - wszystko działa. Dzięki . Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Podłączyłem sterownik zgodnie z instrukcja od użytkownika ewoo