Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Bosch WFC 1667 - Pierze - nie wiruje, nie odpompowuje, nie płucze

Draugur 20 Nov 2018 13:07 1743 3
Przewód Toplex
 • #1
  Draugur
  Level 2  
  Cześć wszystkim,
  Mam problem z pralką Pralka Bosch WFC 1667. Wczoraj zacięła się na wirowaniu, zablokowany program. Odłączyłem od prądu pralkę na minute i ponownie włączyłem pranie. Niestety ponownie stanęła na wirowaniu. Ponownie restart, sprawdziłem programy i na każdym rusza pranie, natomiast bezpośrednie programy wirowanie, płukanie, odpompowywanie nie rusza w ogóle. Doczytałem na forum, że może być to ciało obce w pompie odpływowej lub jej awaria. Ciał obcych brak, natomiast przed zakupem pompy czy macie może jakieś sugestie czy może to być coś innego?

  Z góry wielkie dzięki za pomoc!
 • Przewód Toplex
 • #2
  stanislaw1954
  Level 43  
  A pompka w ogóle pracuje, słychać ją, albo czy sprawdziłeś naocznie, że jest uszkodzona, ze chcesz kupić nową?
 • Przewód Toplex
 • #3
  wiesiekmisiek
  Level 33  
  To bardzo prosta pralka. Najpierw posprawdzaj drożność węży - połączenie wanna - pompa spustowa ( może być tam skarpetka, chusteczka itp.) i dalej pompa spustowa wąż spustowy . W drugiej kolejności jeżeli już pralka bez wody połóż ją na bok ten lewy ( tam gdzie jest szuflada na detergenty) i będziesz miał dojście do pompy z dołu( oczywiście musisz też sprawdzić filtr czy nie zatkany i ciało obce nie blokuje skrzydełek pompy) . Odepnij przewody zasilające pompę i w to miejsce do pompy możesz podać zasilanie 230 V niezależne i w ten sposób sprawdzisz działanie pompy. Na wszelki wypadek trzeba też sprawdzić szczotki na silniku ( jak się kończą nie będzie wirować) i drożność wężyka hydrostatu. Powodzenia. O wynikach pisz na bieżąco. Odłącz zasilanie prądu i wody przed przystąpieniem do prac.
 • #4
  Draugur
  Level 2  
  Cześć,

  Przepraszam, że dopiero teraz ale parę obowiązków służbowych się nałożyło. Rozebrałem pralkę i sprawdziłem po kolei system odpływowy. Okazało się że przy pompie utknęła spinka córki, dlatego chyba turbina na pompie została całkowicie zablokowana i w ogóle nie było jej słychać. Bardzo dziękuje za pomoc !