Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Bosch WFC 1667 - Pierze - nie wiruje, nie odpompowuje, nie płucze

20 Lis 2018 13:07 672 3
  • Poziom 2  
    Cześć wszystkim,
    Mam problem z pralką Pralka Bosch WFC 1667. Wczoraj zacięła się na wirowaniu, zablokowany program. Odłączyłem od prądu pralkę na minute i ponownie włączyłem pranie. Niestety ponownie stanęła na wirowaniu. Ponownie restart, sprawdziłem programy i na każdym rusza pranie, natomiast bezpośrednie programy wirowanie, płukanie, odpompowywanie nie rusza w ogóle. Doczytałem na forum, że może być to ciało obce w pompie odpływowej lub jej awaria. Ciał obcych brak, natomiast przed zakupem pompy czy macie może jakieś sugestie czy może to być coś innego?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    A pompka w ogóle pracuje, słychać ją, albo czy sprawdziłeś naocznie, że jest uszkodzona, ze chcesz kupić nową?
  • Poziom 30  
    To bardzo prosta pralka. Najpierw posprawdzaj drożność węży - połączenie wanna - pompa spustowa ( może być tam skarpetka, chusteczka itp.) i dalej pompa spustowa wąż spustowy . W drugiej kolejności jeżeli już pralka bez wody połóż ją na bok ten lewy ( tam gdzie jest szuflada na detergenty) i będziesz miał dojście do pompy z dołu( oczywiście musisz też sprawdzić filtr czy nie zatkany i ciało obce nie blokuje skrzydełek pompy) . Odepnij przewody zasilające pompę i w to miejsce do pompy możesz podać zasilanie 230 V niezależne i w ten sposób sprawdzisz działanie pompy. Na wszelki wypadek trzeba też sprawdzić szczotki na silniku ( jak się kończą nie będzie wirować) i drożność wężyka hydrostatu. Powodzenia. O wynikach pisz na bieżąco. Odłącz zasilanie prądu i wody przed przystąpieniem do prac.
  • Poziom 2  
    Cześć,

Przepraszam, że dopiero teraz ale parę obowiązków służbowych się nałożyło. Rozebrałem pralkę i sprawdziłem po kolei system odpływowy. Okazało się że przy pompie utknęła spinka córki, dlatego chyba turbina na pompie została całkowicie zablokowana i w ogóle nie było jej słychać. Bardzo dziękuje za pomoc !