Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sonoff Touch i dużo kabli w puszce...

20 Lis 2018 13:13 843 13
 • Poziom 9  
  Próbuję podłączyć Sonoff Touch niestety światło miga :( wiem, że Sonoff wymaga oddzielnego zasilania ale zupełnie nie wiem jak to ugryzc w takim przypadku - wydaje się, że wszystko mam doprowadzone w puszce kontaktowej ale nie mam jak się wpiąć do niebieskiego więc prośba o poradę:

  Sonoff Touch i dużo kabli w puszce...

  Tak wyglądają kable w puszce, napięcie jest na 1 brązwym kablu (tym złączonym z czarnym, wtedy światlo świeci)

  A tak wygląda podłączone do przełącznika , pierwszy od lewej to ten z napięciem.

  Sonoff Touch i dużo kabli w puszce...

  Jeśli dobrze rozumiem to mam podpiac ten niebieski kabel do sonoffa ale nie wiem jak poradzic z tym vago? Wyciagnac jeden kabel , rozdzielic na 2 i 1 wrocic do vago a drugim do sonofa?

  Pytanie dodatkowe, czemu 1 brazowy ma napiecie a drugi nie?
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Poziom 33  
  Slayerek napisał:
  Pytanie dodatkowe, czemu 1 brazowy ma napiecie a drugi nie?
  Czy przypadkiem to nie jest wyłącznik schodowy?
 • Poziom 9  
  Nie. Kawałek dalej jest schodowy ale ten jest tuż przy wejściu , zapala światło w korytarzu tylko. Ogolnie nowe bloki w Warszawie z 2015 roku
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Poziom 39  
  Zmień to czerwone 4 polowe wago na żółte 5 polowe, będziesz miał jeden pin wolny na wyprowadzenie przewodu N do nowego wyłącznika.

  Co do pytania o przewód brązowy, to pewnie jest wyłącznik świecznikowy więc do lampy biegnie dwa przewody fazowe z czego tylko jeden (czarny) może być wykorzystywany.
 • Poziom 9  
  Dzięki, a wago są uniwersalne czy to jest jakas konkretna grubosc kabla? I te kable sie po prostu wyciaga na siłę? Dla pewności - mam to zrobic dla przewodu w kolorze niebieskim, tak?
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Najpopularniejsze wago czy inne szybkozlaczki są na przewody 1,5-2,5mm2

  Wyciągasz przewód z szybkozłączki jednocześnie kręcąc złączką prawo/lewo.
  N musisz wyprowadzić ze złączki przewodów niebieskich.
  Wszystkie prace wykonywać na wyłączonym zasilaniu.
 • Poziom 9  
  Zabrałem sie za zrobienie tego, kupiłem Vago , kabel zacząłem sie dobierac i ... okazuje się, że w niebieskich przewodach nie ma napięcia. Tak powinno byc?
 • Poziom 39  
  Slayerek napisał:
  okazuje się, że w niebieskich przewodach nie ma napięcia. Tak powinno byc?


  Oczywiście że tak, martwił bym się jakby było inaczej, między brązowym fazowym a niebieskimi woltomierz powinien oscylować w okolicy 230V
 • Poziom 9  
  OK dzięki choc w takim razie nie do konca rozumiem po co ten niebieski ma isc do Sonoffa? Czytalem ze on potrzebuje oddzielnej lini zasilania a wychodzi mi ze teraz bedzie tam szła jedna linia napiecie (brązowy do L In) jeden na wyjscie do światła (czarny do L out) i niebieski bez napiecia do N in
 • Poziom 39  
  Slayerek napisał:
  choc w takim razie nie do konca rozumiem po co ten niebieski ma isc do Sonoffa?


  Z tego samego powodu z jakiego N dochodzi do każdego innego urządzenia w domostwie... Wyłącznik który masz zamiar zamontować to urządzenie (jak każde inne) zawiera elektronikę która potrzebuje zasilania 230V
 • Poziom 9  
  Wybacz jestem laikiem po prostu jesli służyłby do zasilania to spodziewalbym się że będzie na nim napiecie tak jak na brązowym
 • Poziom 1  
 • Poziom 9  
  OK ale 2 kable już dochodzą do Sonoffa. Jak doczytałem, że Sonoff potrzebuje swojego zasilania to założyłem, że chodzi o to, że sonoff przy włączaniu światła włącza/rozłącza obwód przez co nie ma jak zasilić sonofa. Załozyłem ze potrzeba drugiego zasilającego choć jak teraz na to patrzę to rzeczywiście wystarczy jedno zasilanie i 2 wyjścia. Zastanawia mnie teraz tylko inna rzecz, skoro niebieski przewód jest 0/minusem , to czy po podłączeniu sonofa , nie bę∂zie tam płynął przypadkiem jakis prąd (mimo ze teraz nie plynie?)
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Slayerek napisał:
  Załozyłem ze potrzeba drugiego zasilającego choć jak teraz na to patrzę to rzeczywiście wystarczy jedno zasilanie i 2 wyjścia.


  Nie jest jedno zasilanie L+N i jedno wyjście L'

  Slayerek napisał:
  Zastanawia mnie teraz tylko inna rzecz, skoro niebieski przewód jest 0/minusem , to czy po podłączeniu sonofa , nie bę∂zie tam płynął przypadkiem jakis prąd (mimo ze teraz nie plynie?)


  Tak wyłącznik będzie pobierał jakiś prąd w czasie czuwania wszystko powinno pisać w instrukcji.