Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate 2T - nieprzydzielone miejsce

20 Lis 2018 15:36 210 7
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam taki problem z dyskiem zewn. Dysk 3,5" podłączany USB 2.0. Nie wiadomo coś się stało. Jednego dnia pliki, były drugiego już nie... Bardzo prawdopodobne, że został nagle odłączony. Nikt się nie przyznaje :) Na dysku większość to filmy, ale są i zdjęcia. Zajęte przez pliki niecały 1TB. Proszę o pomoc/ instrukcje.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Dysk cały czas w tej samej obudowie? Załącz w pliku sektory od 0 do 3000 oraz sektory od 3 907 026 000 do końca dysku. Daj też w pliku sektory od 6 290 000 do 6 294 000.
    Wejdź w DMDE na znalezioną partycję xCFx i rozwiń $Root. Odzyskaj przykładowy plik i sprawdź, czy działa. Na sam początek występuje dziwne przesunięcie o 2648 sektorów, co wyrzuca partycję poza obszar dysku. Co ciekawe $MFT też jest przesunięte dokładnie o 2648 sektorów. Z tego samego powodu nie istnieje $MFT mirr oraz boot sektor na urządzeniu. Ponadto poza sektorem 0 od sektora 1 występują jakieś dane. Z początku może wydać się, że to jakieś szyfrowanie, ale mamy $MFT utworzone niby w 2012 roku, być może to fragment jakiegoś filmu (na pewno nie zdjęcie).
  • Poziom 9  
    Nie znam się tak bardzo i nie wiem o co chodzi właśnie. Plik z $Root działa odzyskałem jakiś film i wszystko chodzi. Mogę zrobić kopię tego folderu, żeby zabezpieczyć pliki? Są też i foty i inne foldery o które po części mi chodziło. Idę do pracy zaraz, ale jakieś rzeczy będę mógł zrobić poprzez pulpit zdalny z telefonu.
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Można odzyskać wszystko po kolei w wersji darmowej (same pliki bez folderów - foldery trzeba ręcznie odtwarzać). Chyba na tym się skończy, bo wygląda jakby cała zawartość dysku została fizycznie przesunięta o 2648 sektorów.
  • Poziom 9  
    Czyli $Root i każdy folder ctrl+U, wyskakuje, że tylko pliki z folderu w darmowej wersji i mogę sobie to zapisać na innym dysku? A potem co? format? A kopia posektorowa tych sektorów obejmujących te dane w root nic mi nie da? Nie będę mógł ich otworzyć? Jedynie takie odzyskiwanie plik po pliku wchodzi w grę?
    W DMDE free po wszystkich plikach jednocześnie z danego katalogu można odzyskiwać.