Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel POP 3 5.5 5025 D - Telefon nie reaguje na przyciski.

20 Lis 2018 19:01 249 5
  • Poziom 3  
    Witajcie. Dzisiaj miałam małą akcję. Wypadł mi z ręki mój telefon alcatel POP 3 5.5. Ekran nie popękał nic się z nim nie stało (niby) jest fizycznie cały. Ale od tego momentu mam czarny ekran. Telefon nie reaguje na przyciski poza wibracją od czasu do czasu podczas przyciskania klawisza zasilania. Po podłączeniu do ładowarki dioda świeci, również świeci gdy podłączę telefon do komputera. Czasami też krótko zawibruje. Komputer odczytuje telefon jednakże połączenie z komputerem jest krótkie. Na początku połączenie było normalne. Ale po chwili połączenie zaczęło przerywać. Kiedy podłączę telefon to dźwięk systemu komputera się załącza. Pojawia się informacja o instalacji nowego sprzętu. Oczywiście zostaje pomyślnie zainstalowane i telefon się tak jakby sam odłącza od komputera po czym na nowo podłącza oczywiście już bez komunikatów na kompie, że nowy sprzęt itd. Próbowałam już kilka sposobów na przywrócenie go do życia tzn. próba odpalenia twardego resetu przyciskiem zasilania i głośności, ale nic to nie dało. Chciałam także spróbować dostać się do niego przez program dr. fone ale program ten nie czyta mojego telefonu. Zachowuje się tak jakby telefon nie był podłączony do komputera. Co jeszcze mogę zrobić z tym telefonem? Dodam, że przed upadkiem często mi się zawieszał zwłaszcza gdy chciałam go wyłączyć i włączyć. Bateria w tym telefonie jest wbudowana więc wszelkie porady typu wyjmij kartę sim i baterię są zbędne. Czy jest jakaś szansa wgrania softu na ten telefon przez połączenie z PC? Jeśli tak to czy jest do tego jakiś program? Wiem łudzę się ale może jeszcze nic straconego i to nie walnięta płyta główna lub bootloader. Co wy o tym myślicie?
  • Moderator - GSM
    Od upadku oprogramowanie się nie psuje. Uszkodzona płyta lub wyświetlacz. Należało by rozebrać telefon.
    Rocksett6 napisał:
    Bateria w tym telefonie jest wbudowana więc wszelkie porady typu wyjmij kartę sim i baterię są zbędne.

Porady takie są jak najbardziej prawidłowe, to że telefon ma coś wbudowane to nie znaczy, że nie da się go rozebrać.
  • Poziom 3  
    Oczywiście, że można wyjąć baterię i właściwie wszystko można. Ale ja nie znam się na telefonach na tyle by to robić sama w domu. Dlatego uważam, że takie porady są zbędne bo sama ich nie zrobię. A poza tym ja nie miałam tutaj na myśli rozbierania telefonu na części pierwsze, lecz zwróciłam uwagę, że większość tzw. januszy wyobraża sobie telefon jako taki z klapką z tyłu i baterią do wyjęcia. A skoro to jedyne co znają to takie coś polecają. Poza tym nie zgodzę się z tym, że upadek nie ma nic wspólnego z oprogramowaniem itd. Owszem z logicznego punktu widzenia nie ma. Ale kiedyś jak spadł mi telefon lg to wyłączył się i kiedy go odpalałam to automatycznie robił aktualizacje androida (zresztą niepoprawną bo niby zrobiło aktualizacje a jej nie zrobiło) wystarczy, że upadek wyłączył telefon. Jeśli wcześniej były z załączaniem się telefonu problemy tak jak w moim przypadku to dlaczego tym razem nie miał się wyłączyć na zawsze? Tym bardziej, że podczas tego wyłączenia system mógł robić jakieś aktualizacje.
  • Moderator - GSM
    Rocksett6 napisał:
    Dlatego uważam, że takie porady są zbędne bo sama ich nie zrobię.

Dlatego proponuję udać się do serwisu.
    Jak już tak upierasz się przy oprogramowaniu, to tutaj masz firmware: https://firmwarefile.com/alcatel-onetouch-pop-3-5025d
    Instrukcja jak wgrać jest u nas na forum.
  • Poziom 3  
    Zrobiłam formata i upgrade w programie smart phone flash tool i niestety nic to nie pomogło więc to raczej płyta główna.
  • Moderator - GSM
    No to pozostaje serwis.