Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] htc 510 - wgranie custom romu

20 Lis 2018 19:56 636 24
  • Poziom 3  
    Witam szanownych kolegów.
    Kupiłem telefonik Htc 510 z alternatywnym oprogramowaniem. Niestety miał wzór i po pijaku się do niego dobrałem aby usunąć mu wzór, doprowadziłem do factory reset , skasowałem mu całkowicie to oprogramowanie(system). Na marginesie dodam, że kiedyś wgrywałem już do ace 2 oprogramowanie na zasadzie CyanogenMod więc i z tym powinienem sobie poradzić. Bardziej chodzi mi o pomoc w wyszukaniu custom romy do tego telefonu tak, bo jeżeli ktoś wcześniej wgrał recovery... to taki Rom już bym chciał zainstalowany.
  • Poziom 18  
    szukaj w necie czy to na forum xda gotowego romu, wgraj na kartę pamięci i dokonaj instalacji pliku ZIP.
  • Poziom 3  
    Tyle to i ja wiem, że trzeba wgrać na kartę gotowy rom i instalować z karty pamięci
  • Poziom 10  
    To z czym masz problem? Nie umiesz wpisać w Google frazy "HTC 510 rom"? W 30 sekund znalazłem modowane softu na Xda.
  • Poziom 3  
    Hmm nie jest tak proste kolejne dni lecą a ja nad nim siedzę. Aby telefon z powrotem ruszył muszę odnaleźć oryginalne Ruu to jest dla mnie główny problem. Alternatywnym rozwiązaniem abym mógł cokolwiek z tym telefonem zrobić to S-OFF – czyli zdjęcie wszelkich blokad. Ponieważ według tego co się naczytałem,przez te kilka dni-aby zmienić CID(nie mam pomysłu na znalezienie romu) muszę mieć ,całkowicie odblokowane urządzenie. W każdym bądź razie, na razie nic mi mądrzejszego nie przychodzi do głowy. Jeżeli kolega albo któryś kolegów wie gdzie znaleźć RUU do mojego telefonu to bardzo byłbym wdzięczny. Inna opcja, oprócz oryginalnego RUU, nie wchodzi w grę. Dałem koleżce telefon aby on się nim zajął, pogorszył sprawę usunął Twrp i teraz nie można go zainstalować,cały czas miga. Próbowałem innych wersji, lecz dzieje się to samo.
  • Poziom 35  
    Zobacz ten soft czy bedzie pasowal. Nie wyswietla sie u ciebie informacja jaka wersja softu jest aktualnie zainstalowana. Albo nie mozna odczytac ten informacji albo zostala usunieta, np wymazujac partycje z systemem. Teoretycznie, w takim przypadku powinno dac sie wgrac dowolna wersje softu pasujaca pod dany model i CID: https://firmware.gem-flash.com/index.php?a=browse&b=file-info&id=5855 (do instalacji z karty pamieci w trybie hboot) albo jako "flash zip" w RUU.

Alternatywna opcja to odblokowac bootloader (jesli zstal zablokowany spowrotem), wgrac spowrotem TWRP i to - zdaje sie, ze ten soft dzialal na naszej wersjie 510-ki. Jest jeszcze dostepny backup softu dla polskiego T-Mobile'a na chomiku do przywrocenia przez TWRP.

Do zadnej z tych czynnosci S-OFF ci nie potrzebne.
  • Poziom 3  
    Już ściągam ten soft,będę próbował go wgrać. Bootloader nie jest zablokowany umiem sobie z nim poradzić,jedynie co mi nie wychodzi to właśnie ta opcja S-OFF. Zgadzam się z kolegą że do opcji, które wymieniłeś nie jest potrzebne pełne odblokowanie. Niestety z tego co czytałem na forach i wywnioskowałem, to będę musiał wgrać od nowa Hboot-a a do tego już będzie mi potrzebne odblokowane security. Wstawię filmik, jak mi nie wyjdzie wgranie tego softa od kolegi. Z TWRP to, już wszystkie wersje dostępne chyba już próbowałem i dzieje się to samo,przy próbie wejścia w twm. czyli włącza się telefon i wyłącza.

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Niestety soft który kolega podał ma uszkodzone archiwum, próbowałem naprawić ściągnąć dwa razy i nie da się go zainstalować.
  • Poziom 35  
    Tych softow sie nie rozpakowuje. To szyfrowane archiwum. Potrzebujesz fastboota od HTC i wgrywasz go po przelaczeniu telefonu w tryb RUU ("fastboot oem rebootRUU") jako "fastboot flash zip nazwa_pliku.zip". Alternatywnie mozesz zmienic mu nazwe pliku na 0PCVIMG.zip, wrzucic na karte pamieci i moze hboot powinien go wykryc i sprobowac wgrac z poziomu bootloadera.

Jesli chcesz taki soft rozpakowac to mozesz probowac tym: https://forum.xda-developers.com/chef-central...ool-universal-htc-ruu-rom-decryption-t3382928
  • Poziom 3  
    Szukałem na forum co kolega mi podał, już softu do tego telefonu.Z tego co pamiętam, jak ściągnąłem taki sofcik to winrar mi go normalnie rozpakował, nie pamiętam do czego dążyłem, chcąc tamte softy rozpakować, natomiast ten wyskakuje mi z błędem.Dodaje zrzut ekranu z próby wgrania przez fastboot tego pliku.
  • Poziom 35  
    Fastboot musi byc od HTC. Softy HTC sa szyfrowane i zwykly fastboot tego poprawnie nie ruszy. Zobacz na wersja stad. Podobnie - Motorola tez ma swoja binarne fastboota z paroma dodatkami.
  • Poziom 3  
    No niestety, dzieje się dokładnie to samo.

Dodano po 1 [minuty]:

Kurde, pewnie muszę kierować się w stron odblokowania S-OFF
  • Poziom 35  
    To samo w sensie taki sam komunikat czy komunikat inny a soft sie nie wgrywa?
  • Poziom 3  
    Ten sam soft,ten sam komunikat.
  • Poziom 35  
    Hmm, komunikat wskazuje raczej na problem z przetworzeniem pliku, czyli uzyciem zlej wersja fastboota anizeli niekompatybilnosc z modelem, CIDem czy wersja softu/hboota.

Mozesz sprobowac pobrac xtc2clip. Po zainstlowaniu wymagana jest aktywacja z uzyciem klipa, ale w katalogu z programem powinienes miec prawidlowa i dzialajaca wersje htc_fastboot. Warto jeszcze sprawdzic.

Probowales zmieniac mu nazwe jak wspominalem wczesniej i wrzucic na karte pamieci zeby zainstalowac z poziomu bootloadera?
  • Poziom 3  
    Nie bardzo wiem jak to sobie kolega wyobraża, to jest plik .exe, Po zainstalowaniu, tego, program nie wykrywa telefonu, choć jest wykrywalny w menadżerze urzadzeń .Jak byłoby możliwe, to już dawno potraktował bym go programem typu revolutionary lub rumrumerem i praawdopodobnie byłoby po sprawie.Może kolega ma jakiś pomysł na odblokowanie s-off przez fastboota?
  • Poziom 35  
    Ten program masz zainstalowac tylko po to, ze uzyc wersji fastboota od HTC ktora jest z nim dostarczana i powinna dzialac. Sam program olewasz bo bez aktywacji i tak go nie uruchomisz.

Zobacz w "C:\Program Files (x86)\XTC 2 Tool" (albo "C:\Program Files\XTC 2 Tool" jesli uzywasz 32-bitowego Windowsa) czy jest plik htc_fastboot.exe i jesli jest to sproboj z niego skorzystac.

S-OFF do zrobienia albo poprzez sunshine (platne, w zasadzie nieoplacalne) albo poprzez wlasnie xtc2clip - ale bez klipa nie da rady wiec ewentualnie serwis.
  • Poziom 35  
    Przelaczyles go w tryb RUU wczesniej? (htc_fastboot oem rebootRUU)
  • Poziom 35  
    To brak mi wiecej pomyslow. Blad zaden konkretny wiec kompletna losowosc. Jesli po kilku probach nadal ten sam problem i w tym samy miejscu to nie wiem co jeszcze mozna by sprobowac.
  • Poziom 3  
    Zastanawiam się dlaczego te twrp mi miga że załącza się i się wyłącza do stanu jak przy włączeniu telefonu ?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jesli masz nadal odblokowany bootloader to mozesz go sprobowac zablokowac i jeszcze raz wgrac soft poprzez htc_fastboot. Teoretycznie taka procedura wymaga zablokowanego bootloader wiec moze o to sie czepia.
  • Poziom 3  
    Jesteś wielki mistrzu,czytałem gdzieś że trzeba z zablokowanym bootloaderem ale raz że to zignorowałem z czasem bo czy tak czy w ten sposób czy w ten sposób to było to samo a dwa no olałem już to tak w skrócie .Na prawdę bardzo Ci dziękuję za pomoc ruszyło .Za daleko mieszkasz postawiłbym piwko :P .Na prawdę BARDZO CI DZiĘKUJĘ...

Dodano po 1 [minuty]:

A tak z ciekawości jesteś jakimś serwisantem ?
  • Poziom 35  
    O, wiec jednak to bylo problemem. Wazne, ze ruszyl i dziala ;-) Taka praca.