Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Gorenje IT61SC - Brak elementów w przetwornicy?

Cyrculator 20 Nov 2018 20:18 489 1
    Cyrculator
    Level 11  
    Witam!
    Płyta jak w tytule. Dwa prawe pola nie działają błąd e5. Wyjąłem prawy moduł i widzę odstrzelony Viper 27l w przetwornicy rezystor bezpiecznikowy 39Ω i jeszcze dwa rezystory SMD. Wymieniłem uszkodzone elementy i nie zastanawiając się włączam moduł, a tu nic. Brak nawet 300V stałego na kondensatorze po wyprostowaniu. Analizuję układ i stwierdzam, że nie mógł nigdy działać bo brakuje wielu elementów aby obwody się zamknęły. Patrzę na drugi moduł dobry i oczywiście sporo tego brakuje, a po lutach widać, że nic tam nie było lutowane. Jakieś jaja.

Załączam zdjęcie tej prawej płyty z zaznaczonymi miejscami gdzie powinny być diody prostownicze, szeregowy kondensator na 400V i kilka rezystorów SMD oraz tranzystor zgodnie z tym co jest na lewej płycie. Sprawdziłem też czy napięcie 12V na przekaźnik modułu prawego nie jest czasem podawane magistralą z lewego modułu i nie jest.

Całkowicie zgłupiałem w tej sytuacji. Jeśli ktoś naprawiał tą płytę to proszę o pomoc.
    Gorenje IT61SC - Brak elementów w przetwornicy? Gorenje IT61SC - Brak elementów w przetwornicy?
    Cyrculator
    Level 11  
    Kończę temat. Ponieważ nie mogłem wyjaśnić tej sytuacji to dołożyłem (zgodnie z klasyką tych układów) potrzebne elementy i przetwornica działa. Być może w jakiś sposób przetwornica ta była zasilana z kondensatora po gretzu dla tranzystorów IGT, ale nie wiem jak skoro mostek ten dostaje 230V z po przekaźniku 12V zasilanym z tej przetwornicy.