Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jak prawidłowo podłączyć grzejnik drabinkowy w łazience?

marecki1311 11 Dec 2018 17:27 5376 37
    Xaveri
    Level 17  
    Nie chce mi się czytać od początku, ale czy zawór odcinający na powrocie jest na pewno odkręcony?
    marecki1311
    Level 3  
    lukaszd82 wrote:
    U góry nad grzejnikiem w łazience masz najcieplej i znajdująca się tam głowica termostatyczna

Ojciec mi to robił i twierdzi że to nie jest głowica term, tylko zwykły zaworek rozmawialiśmy o tym kilka razy więc mam nadzieję że chyba wie co mówi.
    Xaveri wrote:
    Nie chce mi się czytać od początku, ale czy zawór odcinający na powrocie jest na pewno odkręcony?

Tak, na pewno jest odkręcony sam sprawdzałem.
    Dzisiaj będzie hydraulik więc zobaczymy co wymyśli, mój ojciec nie jest hydraulikiem nie zna się aż tak bardzo akurat na tym, potrafi zrobić wiele rzeczy(wykonuje remonty mieszkań) itp. ale jak każdy posiada ograniczenia w wiedzy.
    marecki1311
    Level 3  
    Dla zainteresowanych:
    Hydraulik się nie pojawił , chyba przerósł go problem, bo jak opowiadałem mu swój przepadek przy rozmowie telefonicznej, to był wielce zdziwiony i nie mógł za bardzo stwierdzić gdzie jest problem:)))
    Wziąłem się więc za to sam (nie pierwszy raz i w nie jednej nowej dla mnie sytuacji) a więc tak:
    1. Wywaliłem zaworek ręczny.
    2. Wywaliłem zawór odcinający na powrocie.
    W miejsce ich wstawiłem śrubunki kolankowe i grzejnik w końcu zaczął grzać!!
    Z racji tego że u mnie w bloku grzeją dziwnie, bo pokoje są gorące a łazienki mamy mniej ciepłe (jest wyczuwalna różnica w temperaturze na rurach w pokojach i łazience ) więc grzejnik na dole przy powrocie jest już sporo chłodniejszy w stosunku do góry (gdzie tam jest tak samo ciepły jak rura zasilająca) więc mogę stwierdzić że lepiej już chyba nie będzie.
    Chcę jeszcze sprawdzić podłączając zasilanie od dołu z prawej strony, tak jak to było na samym początku w pierwszym moim poście na zdjęciu, tylko oczywiście byłoby bez zaworka ręcznego i sprawdzić wtedy jak będzie rozprowadzać się ciepło przy dolnym zasilaniu, bo teraz góra grzejnika najbardziej jest ciepła, a z racji tego że jest wysoki (120cm) to ciepło ucieka mi na sufit.
    A po zmianie powinien dół być bardziej ciepły - co by mi bardziej odpowiadało.
    marecki1311
    Level 3  
    Aktualizacja:
    A więc tak, podłączenie dolne (zasilanie) nic kompletnie nie dało, w ogóle nie grzał zimny jak Lech:)
    Wróciłem więc do podłączenia górnego i tak zostawiam, grzeje góra dół letni, ale tu już nic nie wykombinuję, sprawdzone załatwione:)
    Zbigniew Rusek
    Level 36  
    marecki1311 wrote:
    Aktualizacja:
    A więc tak, podłączenie dolne (zasilanie) nic kompletnie nie dało, w ogóle nie grzał zimny jak Lech:)
    Wróciłem więc do podłączenia górnego i tak zostawiam, grzeje góra dół letni, ale tu już nic nie wykombinuję, sprawdzone załatwione:)

O ile rozumiem, teraz grzejnik ten nie ma żadnego zaworu, czyli nie jest możliwe jego wyłączenie (np., gdy jest gorąco w łazience lub gdyby zaczął przeciekać, z powodu np. korozji). Jeśli usunięcie zaworów pomogło, to znaczy, że one bardzo dławiły przepływ (musiały w nich być jakieś kryzy). Jeśli mimo wymontowania zaworów grzejnik na dole jest o wiele chłodniejszy niz na górze (każdy grzejnik na dole jest - niestety - chłodniejszy, dlatego jestem przeciwnikiem stosowania wysokich kaloryferów lub montowania ich wysoko), to znaczy, że na pionie łazienkowym jest słaby przepływ (może zawory podpionowe w piwnicy są lekko przykręcone). Często ludzie skarżą się na zimne łazienki (łazienka - w założeniu - powinna być najcieplejszym pomieszczeniem w mieszkaniu a bywa … najchłodniejszym i nieraz starzy mężczyźni się przeziębiają przy goleniu bez bluzy piżamowej).
    marecki1311
    Level 3  
    Zbigniew Rusek wrote:
    O ile rozumiem, teraz grzejnik ten nie ma żadnego zaworu, czyli nie jest możliwe jego wyłączenie

Zawory są przy "gałązkach" na zasilaniu i powrocie.
    Zbigniew Rusek wrote:
    Jeśli usunięcie zaworów pomogło, to znaczy, że one bardzo dławiły przepływ (musiały w nich być jakieś kryzy)

Tego nie rozumiem ale w moim przypadku zadziałało:))
    Zbigniew Rusek wrote:
    Jeśli mimo wymontowania zaworów grzejnik na dole jest o wiele chłodniejszy niz na górze (każdy grzejnik na dole jest - niestety - chłodniejszy, dlatego jestem przeciwnikiem stosowania wysokich kaloryferów lub montowania ich wysoko), to znaczy, że na pionie łazienkowym jest słaby przepływ (może zawory podpionowe w piwnicy są lekko przykręcone).

I tu dobra sugestia dla spółdzielnianych hydraulików aby to sprawdzić bo faktycznie tak piony łazienkowe są chłodniejsze od reszty pomieszczeń.
    A co do wielkości grzejnika to wybierała żona więc jestem "czysty" :))
    Zbigniew Rusek wrote:
    starzy mężczyźni się przeziębiają przy goleniu bez bluzy piżamowej).

Mam nadzieję że zanim to nastąpi, ciepło w mijej łazience będzie już odpowiednie:)
    marecki1311
    Level 3  
    problem sam się rozwiązał.