Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord VIII montaż świateł do jazdy dziennej DRL

20 Lis 2018 21:49 813 10
  • Poziom 9  
    Witam zainteresowanych moim tematem.Otóż pacjent to Honda Accord 8 2009r.Chciałbym zamontować do tego auta lampy DRL do jazdy dziennej,ale co mnie zastanawia dlaczego są tylko 2 przewody zamiast 3.Instrukcja na pudełku jest ale nie jestem asem i nie wiem jak dokładnie podłączyć to ustrojstwo.Mam w aucie seryjne załączanie świateł.Proszę o sugestie porady.
  • Relpol przekaźniki
  • Admin grupy komputery
    jendrek.pzl napisał:
    dlaczego są tylko 2 przewody zamiast 3
    Jesli w zakupionych lampach, to zapytaj sprzedawcy. Poza tym - o jakich lampach mowa?
  • Relpol przekaźniki
  • Admin grupy komputery
    Lampy tańsze od żarówki i dziwisz się, ze coś nie pasuje.
    Kup prawdziwe lampy DRL, to nie będzie problemu.
  • Poziom 9  
    Dostałem za darmo więc nie wydziwiałem.Ok czy jakieś są godne polecenia?Na co uważać kupując lampy DRL? prócz homologacji
  • Poziom 43  
    Swego czasu w tych Accordach montowałem dzienne w stylu czujników parkowania czyli po pięć oddzielnych lampek obok obrysu przeciwmgielnego, bardzo ładnie się to komponowało w tym zderzaku i wyglądało jak oryginał. Zestaw chyba Helli kosztował coś w okolicy 350 zł.
    Coś w tym stylu:
    Honda Accord VIII montaż świateł do jazdy dziennej DRL
  • Poziom 28  
    Światła dwuprzewodowe drl działają na zasadzie detekcji uruchomienia silnika po wykryciu 14,4V. Podłącz, to się przekonasz. Od siebie mogę polecić moduł "dziennych z długich" Nie szpecimy przodu samochodu plastikiem który po 2 latach będzie matowy i odstaje wyglądem od reszty. No i świecą na pewno lepiej
  • Poziom 9  
    Z całym szacunkiem technologia świateł dziennych DRL zbytnio nie odbiega od tych kupionych za 100zł.Światła Hella wyglądają interesująco ale w moim przekonaniu cena się bierze z księżyca.Bardziej skłaniam się do światełek prostokątnych wysokość 25mm,długości 150mm
  • Admin grupy komputery
    NIXIE_123 napisał:
    Światła dwuprzewodowe drl działają na zasadzie detekcji uruchomienia silnika po wykryciu 14,4V
    Ale nie gasną po włączeniu świateł mijania, więc się nie nadają wedle polskich przepisów. Trzeba by zastosować przekaźnik wyłączający.
  • Poziom 9  
    Takowy przekażnik,kostkę do niego też posiada, jak postąpić dalej z montażem

Dodano po 37 [minuty]:

oznaczenia na przekażniku
    85
    86
    87
    87a
    30 przekażnik to Lexton lxp429
  • Admin grupy komputery
    1 - Sprawdzić, czy lampy DRL faktycznie włączają się po wykryciu wzrostu napięcia.
    2 - Sprawdzić, czy w Accordzie masz sterowanie plusem, czy minusem w lampach - pytam, bo nie wiem jak w tym modelu, ale w starszych było sterowanie minusem.
    3 - Uzupełnić w/w informacje w temacie, to można wtedy rozrysować schemat.