Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy Snapdragon 675 od Qualcomma

ghost666 21 Lis 2018 00:46 486 0
 • Nowy Snapdragon 675 od Qualcomma
  Qualcomm zaprezentował niedawno wprowadzenie do swojej oferty nowego układu dla urządzeń mobilnych - Snapdragona 675. Dedykowany jest on m.in. do telefonów ze średniej półki, jednakże dostarczać ma zaawansowanej funkcjonalności najdroższych telefonów - AI, dobra jakość gier i algorytmy do obróbki zdjęć, to wszystko znajdziemy na pokładzie nowego układu.

  Qualcomm, jak zauważa Richard Lai z Engadget, w jednym układzie integruje trzy trendy, jakie przewijają się obecnie na rynku procesorów do smartfonów: optymalizacja pod kątem gier, implementacja wielu kamer oraz wykorzystanie AI do funkcji takich jak np. odblokowywanie telefonu twarzą. Jeśli chodzi o tą ostatnią opcję, to firma zrobiła krok w przód względem modelu 670. "Snapdragon 675 wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do bezpieczniejszego i szybszego rozpoznawania twarzy - do trzy razy szybszego niż Snapdragon 670 i z pomyłką na poziomie jeden na milion" mówi Lai.

  Shawn Knight z TechSpota podaje twarde techniczne dane układu: dwa rdzenie ARM Cortex-A76 taktowane zegarem 2,0 GHz oraz sześć rdzenie ARM Cortex-A55 taktowanych zegarem o częstotliwości 1,8 GHz. Do tego układ graficzny Adreno 612. Jest to zauważalnie mocniejsza kombinacja niż w przypadku jego poprzednika, Snapdragona 670.

  Qualcomm wiele obiecuję, wprowadzając nowy układ do sprzedaży. Oparte na nim urządzenia mają być szybsze niż poprzednia generacja - aplikacje mają uruchamiać się w krótszym czasie, przeglądarki pozwalać na bardziej komfortowy odbiór treści, a to wszystko przy dłuższym czasie pracy na baterii. "Umożliwiamy producentom OEM stworzenie szybszych i bardziej napakowanych nowymi funkcjami urządzeń niż dotychczas" mówią przedstawiciele producenta układu.

  Firma chwali się głównie zwiększoną wydajnością i funkcjami związanymi z AI oraz nowymi algorytmami do obróbki zdjęć z do trzech kamer, które do układu da się podłączyć. "Połączenie trzech aparatów na froncie lub tyle urządzenia, pozwala na wykorzystanie trzech obiektywów - teleobiektywu, szerokokątnego i ultraszerokokątnego - do zapewnienia najlepszej jakości zdjęć w szerokim zakresie parametrów" opisuje Knight.

  Richard Lai także chwali nowe możliwości związane z aparatem w tym SoCu. "Snapdragon 675 wykorzystuje procesor obrazu Spectra 250L do obróbki zdjęć, zbieranych z trzech kamer. System łączy je w jedno zdjęcia, dzięki czemu z punktu widzenia użytkownika aparat gładko przechodzi z pracy z teleobiektywem z pięciokrotnym zoomem optycznym do pracy z obiektywem superszerokokątnym" pisze Lai. "W porównaniu do 670, nowy 675 ma uruchamiać gry o 30% szybciej i pozwalać na o 35% szybsze przeglądanie Internetu".

  Specjaliści z AnandTech zanalizowali dokładniej specyfikację procesora, by wytłumaczyć obserwowany przyrost mocy. "Qualcomm podaje, że wzrost wydajności względem opartego na ARM Cortex-A75 Snapdragonie 670 Kryo, wynosić ma od 15% przy uruchamianiu aplikacji do 35% przy przeglądaniu stron www. Ponieważ Snapdragon 675 działa przy tym samym zegarze, co jego poprzednik, poprawa wydajności wynika z faktu stosowania rdzenia nowej generacji".

  Oprócz nowego modułu do obsługi aparatów fotograficznych nowy Snapdragon obiecuje wiele nowych funkcji, jeśli chodzi o gry na platformy mobilne. "Snapdragon 675 oferuje graczom poszerzone doznania, zapewniając szybsze uruchamianie gier i gładszą ich pracę, jednocześnie przy niższej temperaturze procesora. Qualcomm współpracował podczas tworzenia nowego układu z szeregiem deweloperów popularnych na platformach mobilnych tytułów gier, by zoptymalizować 675" czytamy w informacjach prasowych firmy.

  Optymalizacja procesora ma sprawić, że gry będą doświadczały do 90% mniej przestojów podczas grania w porównania do tych samych tytułów na platformie sprzed optymalizacji, jak chwali się Qualcomm. Gry mają się także szybciej uruchamiać na smartfonach z nowym SoC.

  Lai przewiduje, że pierwsze smartfony z nowym Snapdragonem dostępne mają być na rynku już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Andrei Frumusanu z AnandTech komentuje te sugestie wskazaniem, że Snapdragon 670 ukazał się zaledwie w sierpniu tego roku, aczkolwiek oczywiście zgadza się on z faktem, że nowy 675 dostarcza pewnego istotnego postępu względem poprzednika.

  "To bardzo ciekawe, że Qualcomm poszczycić może się tak szybkim cyklem odświeżenia układów w tym segmencie, gdzie konkurencja, zwłaszcza cenowa, jest tak ogromna" komentuje Frumusanu.

  Źródło: https://techxplore.com/news/2018-10-snapdragon-optimizations-triple-camera.html?utm_source=menu&utm_medium=link&utm_campaign=item-menu

 • CControls