Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Piec grzewczy Saunier Duval C28 E2 błąd 14 za wysoka temperatura wejściow

21 Lis 2018 01:54 195 2
  • Poziom 5  
    Jak w temacie wyskakuje taki błąd, znalazłem opis błędu za wysoka temperatura wejściowa. Co robić ? czego może dotyczyć ta usterka Pompy?? Gdzie szukać?
    Zauważyłem, że błąd nie wyskakuje jak jest włączona opcja CO i tylko CO
    Wyskakuje od razu kiedy się włączy ciepłą wodę i wyłącza piec zgłaszając FF 14

Mam teorię , że wymiennik ciepła który ma 10 lat zakamienił się od części podgrzewania wody i nie oddaje wystarczająco dużo ciepła do instalacji, przez co nie odebrane ciepło wraca do pieca i piec się wyłącza pokazując błąd.
    Czy ktos kto się zna może mi pomóc potwierdzając lub obalając ta tezę??

Wprawdzie nikt mi nie pomaga :), ale wyjąłem wymiennik ciepła i trójdrożny regulator, faktycznie w środku jest nieźle usyfiony,
    Pytanie czym to czyścić, żeby wyczyścić a nie zaszkodzić??
  • Poziom 5  
    Wprawdzie nikt mi nie pomaga :), ale wyjąłem wymiennik ciepła i trójdrożny regulator, faktycznie w środku jest nieźle usyfiony,
    Pytanie czym to czyścić, żeby wyczyścić a nie zaszkodzić??[/quote]
    Widzę że prowadzę monolog :)
    Ale dokończę może komuś się przyda?
    Po wyczyszczeniu zaworu trójdrożnego (rozebrałem go na czynniki pierwsze) wymoczony w odkamieniaczu, nasmarowany WD 40 (to samo zrobiłem z wymiennikiem oczywiście bez smarowania).
    Zamontowałem w/w elementy, odpowietrzenie pieca , a w zasadzie instalacji w całym domu dało nieco w kość. Piec działa bez zarzutu.
    Nie bardzo wierze, że na długo, ale przynajmniej wiem jakie podzespoły wstawić nowe jak znów padnie. teraz odliczam czas działania pieca po naprawie czyli od dziś 21/11/2018
  • Poziom 5  
    Pytanie czym to czyścić, żeby wyczyścić a nie zaszkodzić??[/quote]
    Widzę że prowadzę monolog :)
    Ale dokończę może komuś się przyda?
    Po wyczyszczeniu zaworu trójdrożnego (rozebrałem go na czynniki pierwsze) wymoczony w odkamieniaczu, nasmarowany WD 40 (to samo zrobiłem z wymiennikiem oczywiście bez smarowania).
    Zamontowałem w/w elementy, odpowietrzenie pieca , a w zasadzie instalacji w całym domu dało nieco w kość. Piec działa bez zarzutu.
    Nie bardzo wierze, że na długo, ale przynajmniej wiem jakie podzespoły wstawić nowe jak znów padnie. teraz odliczam czas działania pieca po naprawie czyli od dziś 21/11/2018

Dodano po 2 [minuty]:

Piec działa problem rozwiązany