To nie tak.Cewka z Malucha wygląda tak ,jakby były dwie cewki zapłonowe w jednej obudowie.Iskra jest cały czas na obu świecach.Układ bezstykowy tu nie ma znaczenia.Przykładem cewki o której piszesz (ma cztery wyjścia na świece),podaje iskrę raz na dwie świece,raz na drugie,jest cewka z Poloneza ATU.Cewka osobno wzbudzana(sterowana) ,na poszczególne wyjścia na świece.Posiada trzy przewody;
(+)zasilanie
dwa wejścia sterujące(wzbudzające cewkę).
Dodano po 4 [minuty]: dwerka wrote: Trochę nie łapę tego nikusert - świeca jest uziemiona poprzez gwint więc jest uziemienie.
Dlatego jeden koniec uzwojenia wtórnego jest masowany na obudowę cewki,gdyż drugi koniec uzwojenia podawany jest przewodem wysokiego napięcia na świecę.
Dodano po 7 [minuty]: Cewka pokazana na rysunku posiada dwa uzwojenia ,pierwotne i wtórne(w którym indukuje się wysokie napięcie).
Uzwojenie pierwotne zasilane jest przez zacisk (15)lub B+,natomiast masę dostaje przez zacisk(1)podłączony do platynek w aparacie zapłonowym,lub moduł zapłonowy.
Uzwojenie wtórne ma jeden koniec podłączony do obudowy metalowej cewki ,drugi koniec podłączony do gniazda wysokiego napięcia .