Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

cd ze wzmacniaczem hi-fi - Podłączenie CD z wzmacniaczem przez wy słuchawkowe

ozric 21 Nov 2018 08:56 1179 1
 • #1
  ozric
  Level 2  
  Cześć!

  Może ten problem jest dla was banalny, a ja się ośmieszam. Ale czy można bezpiecznie podłączyć compact disc (klocek) ze wzmacniaczem przez wyjście słuchawkowe z cd do wejścia na cd lub aux we wzmacniaczu.
  Pytacie się dlaczego nie interkonekty?
  1. Bo niestety na ten czas posiadam tylko bardzo dobre kable minijack - rca (wireworld) i nie posiadam dobrych interkonektów, tylko zwykłe za 3 zł rca kabel
  2. Chcę obsługiwać 2 wzmacniacze 1 cd zamiennie, ponieważ nie ma drugiego aż tak dobrego klocka cd.

  Problemy : czy impedancja wyjściowa na wyjściu słuchawkowym w cd nie jest za duża dla wejścia rca we wzmacniaczu i czy takie połączenie ma sens?
  Niestety nie chcę wydawać kolejnych 150-250 zł na interkonekt rca, skoro mam o wiele lepszy minijack - rca (wireworld oasis).

  3. Podobny problem mam w karcie audio do komputer audiotrak prodigy hd2 advance tam są 3 typy wyjść - cyfrowe, rca oraz minijack (słuchawkowe) Czy tam tez mogę wyprowadzić sygnał po kablu minijack - rca do wzmacniacza, niestety para rca jest już podłączona do 2 wzmacniacza, a ja chcę jednak nie odsuwać za każdym razem komputer i przełączać kabelków pod wzmacniacze.
  Proszę o pomoc.

  Dziękuję
 • #2
  mariuszp19
  Level 34  
  Uważam, że interconect za 3zł jest lepszym wyjściem, niż pobieranie sygnału z wyjścia słuchawkowego CD za pomocą drogiego kabla minijack.