Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jura Ena Micro 9 - Błąd Fill beans - zużyte żarna - jakie zamienniki?

21 Lis 2018 11:52 696 6
  • Poziom 9  
    Mam problem z komunikatem Fill Beans w ekspresie Jura Ena Micro 9 (sam ekspres działa bo zaparza kawę z kawy mielonej). Młynek się kręci, ale nie mieli - przypuszczam że mam już zużyte żarna (ekspres wyprodukowany w 2011 r., dostałem w spadku ale przypuszczam że żarna nie były wymieniane).

Gdzie mogę zakupić żarna do tego ekspresu?
    Czy pasują z innych ekspresów (widziałem na allegro na starych aukcjach że sprzedawcy w swoich ofertach wymieniali Jura/Saeco/Philips) - czy jest to część uniwersalna?

• Specjalista AGD
    To nie jest uniwersalna część.
    Od Philippa nie będzie pasować, od Saeco tylko tych gastronomicznych owszem będzie pasować.

Jeśli dobrze rozumiem szukasz tańszej alternatywy dla jury ?
    Niestety, zaś na do tych mlynkow sa ogólno dostępne w google a ich cena jak widać..
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź.
    Zgadza się, szukam taniej alternatywy, ekspres jest już trochę leciwy - tak jak pisałem, dostałem w spadku z błędem 8, wymieniłem uszczelki bloku zaparzającego bo ostatnia wymiana była w 2014 i jakoś działał, no a teraz jeszcze ten problem z mieleniem...
    Które modele Saeco były "gastronomiczne" i popularne (abym mógł poszukać po aukcjach i ogłoszeniach)?
    I czy żarna z jakiegokolwiek ekspresu Jura będą pasowały czy musi to być model Ena, Ena Micro itd.?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Jura to podobna konstrukcja do Krups Siziliana i Aeg Cafamosa.Podrzuć fotki młynka to może będę w stanie coś podpowiedzieć - niestety z głowy nie pamięta się wszystkiego.
  • Poziom 9  
    Udało mi się to już naprawić, przynajmniej na jakiś czas - wnętrze młynka jak i żarna były zapchane od kawy.
    Winowajcą była pewnie kawa aromatyzowana którą niedawno kupiłem (wanilia, orzech).
    Poniżej zdjęcia żarn
    Jura Ena Micro 9 - Błąd Fill beans - zużyte żarna - jakie zamienniki? Jura Ena Micro 9 - Błąd Fill beans - zużyte żarna - jakie zamienniki? Jura Ena Micro 9 - Błąd Fill beans - zużyte żarna - jakie zamienniki? Jura Ena Micro 9 - Błąd Fill beans - zużyte żarna - jakie zamienniki?

Chętnie się dowiem (na przyszłość) w jakich ekspresach mogę spotkać takie żarna.

Jak czyścić takie elementy?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Żarna może nie idealne ale tragedii niema I tak jak pisałem starsze Krups i Aeg.Co do czyszczenia - ja używam dobrze ciepłej wody i twardszej szczoteczki do zębów.Namoczyć przez kilkanaście minut,oczyścić szczoteczką i osuszyć przed złożeniem i będzie ok.
  • Poziom 9  
    Zamykam temat, problem rozwiązany - pomogło wyczyszczenie młynka (prawdopodobnie zapchany od aromatyzowanej kawy). Dzięki @hurtovnik32 za informacje o czyszczeniu i wskazówki jakie żarna mogą pasować do mojego ekspresu.