Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik trójfazowy połączenie - Problem

21 Lis 2018 12:11 288 10
  • Poziom 6  
    Witam. Mam problem z silnikiem. Mianowicie: mam silnik z przełącznikiem 0-1-2. Kupiłem maszynę,załączam,a silnik kręci się w lewo...zamienilem więc fazy na silniku z 1 na 3,przestał działac stycznik. Prawdopodobnie się spalił...jak zamienić w silniku trójfazowym z regulacją obrotów jego wirowanie z lewych na prawe ?
  • HELUPOWER
  • Poziom 13  
    Co dokładnie masz? Silnik, przelacznik, stycznik? Jak to wszystko jest połączone?
  • Poziom 6  
    Silnik trójfazowy połączenie - Problem Zasilanie jest podłączone do stycznika,ze stycznika zasilanie wychodzi na przelacznik 0-1-2. Z przełącznika na włącznik zielony i czerwony. Silnik trójfazowy połączenie - Problem
  • HELUPOWER
  • Poziom 13  
    A przełącznik 0-1-2 jakie ma zadanie w tym układzie? Jeszcze jaki jest silnik? Najlepiej tabliczka.
  • Poziom 6  
    Silnik trójfazowy. Przelacznik ma za zadanie zmienić prędkość obrotow. Takie są przyciski. Silnik trójfazowy połączenie - Problem
  • Poziom 13  
    Ale żeby ten przełącznik zmieniał prędkość obrotów to silnik powinien być np. dwubiegowy. Masz taki silnik? Przy zwykłym jednobiegowym silniku ten przełącznik nie zmieni prędkości. Do tego trzeba użyć falownika.
  • Poziom 6  
    b82 napisał:
    Ale żeby ten przełącznik zmieniał prędkość obrotów to silnik powinien być np. dwubiegowy. Masz taki silnik? Przy zwykłym jednobiegowym silniku ten przełącznik nie zmieni prędkości. Do tego trzeba użyć falownika.

Jest dwubiegowy.
  • Poziom 38  
    Jak jest dwubiegowy, to obroty trzeba było zmieniać na kablu zasilającym, a nie na silniku.
  • Poziom 5  
    Podłącz tak jak było i zmień przewody we wtyczce.