Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra H Gtc 2006 odcielo - Auto nie odpala

21 Lis 2018 20:17 234 7
  • Poziom 2  
    Cześć wszystkim. Na wstępie chciałbym prosić Was o pomoc i rady. Mam auto opel Astra Gtc 2006 rok, 1.9 diesel. Mianowicie po 2 dniach postoju 3 dnia pojechałem rano do pracy, auto odpalilo i wszystko ok. Po pracy czyli upływie 8 h wsiadam do auta odpalam, po chwili ruszam No i jadę. Nagle włączyła się kontrolka ładowania aku. Po chwili zjezdzam pod sklep, parkuje i nie gasze auta, jednak po około 2 min coś głośniej auto chodzi, następnie nawiew się wyłącza, po chwili radio i zaraz światła. Włącza się kontrolka kontrola trakcji oraz silnik z kluczykiem... Po czym auto gaśnie i nie odpala. Aku wymieniane 13 miesięcy temu na nowe ale podłączyłem pod prostownik na noc i ok. Dalej nie odpala, z kabli z drugiego auta też nie... Jestem w delegacji przez miesiąc w innym mieście, nie mam znajomych, ani mechaników zaprzyjaźnionych! Autem sam nie rusze nawet. Co robić?? Pomóżcie, będę wdzięczny.
  • Poziom 20  
    Witam kolego . Autko kręci i nie odpala czy nie kreci rozrusznikiem czy jak ?
  • Poziom 2  
    marfur30 napisał:
    Witam kolego . Autko kręci i nie odpala czy nie kreci rozrusznikiem czy jak ?

Nie kręci nic... :-/
  • Poziom 20  
    No to do sprawdzenia styk na klemach , masa z aku do karoserii i silnika .
    Kontrolki na desce zaświecają się ?
  • Poziom 2  
    Wsadze kluczyk do stacyjki próbuje zakręcić i pojawiają się kontrolki na sekundę i gasną... Nie bardzo mam przyrządy, narzędzia, żeby cokolwiek zrobić... Muszę zaczekać do rana i podjechać do kogokolwiek coś spróbować zrobić... Dziękuję mimo wszystko, że chociaż zainteresowales się pomocą dla mnie :-)

Dodano po 1 [minuty]:

Najgorsze ze musze się przemieszczać taxi, komunikacja miejska po Krk a gdzieś na drugim końcu miasta auto stoi sobie... A nie chce odrazu na lawete i pierwszego lepszego warsztatu
  • Poziom 23  
    Podłącz drugi naładowany akumulator i spróbuj odpalić (jak akku jest wyładowane to na byle jakie kable diesla nie odpalisz), a jak odpali to zmierz czy jest ładowanie bo to wygląda na padnięty alternator ...
  • Poziom 20  
    Kolego trzeba trochę poszukać , pomierzyć żeby dojść do tego co się zepsuło.
    Może padło ładowanie i uśmiercił Ci się akumulator jak chodził na światłach , dmuchawie i innych odbiornikach.
    Mam nadzieję że szybko znajdziesz kogoś kto Ci to ogarnie i odzyskasz środek transportu :) . Pozdro
  • Poziom 24  
    Akumulator po zdjęciu z prostownika i odczekaniu jakie ma napięcie?
    Multimetr kupisz w pierwszym lepszym markecie budowlanym w Krk.